Dizi Karakterleri

Ada Masalı İdil Kimdir? Beril Pozam Dizileri

Ada Masalı İdil hakkında merak edilen tüm detayların yer aldığı yazımızda hem karakter detayları hem de oyuncunun yaşı, oynadığı diziler ve daha fazlası sizleri bekliyor.

Ada Masalı İdil Karakteri Kim?

Ay Yapım imzalı Star Tv ekranlarının sevilen dizisi Ada Masalı dizisinde İdil, Belediye Başkanı’nın kızıdır. Poyraz’a aşıktır ve bunu da belli eder ama Poyraz’dan beklediği ilgiyi göremez.

ada masali idil resmiHerkesin takdirini toplayıp onu etkilemek için nerede hayır işi koşuyor gibi kendini gösterir. Ön planda olmaya bayılan İdil, Poyraz’ın Haziran’a olan ilgisinden rahatsız olur. Bu nedenle de ikilin arasını bozmak için çabalarken ikiliyi daha da yakınlaştırır.

Ada Masalı İdil’in Arkadaşı

Ada Masalı dizisinde ilgi çeken karakterlerden biri de İdil’in arkadaşıdır. İdil’in arkadaşı Duygu hakkında daha fazla bilgi için Ada Masalı Dizisi Duygu Kimdir konumuza bakabilirsiniz.

Ada Masalı İdil Gerçek Adı Yaşı Dizileri

Beril Pozam Ada Masalı dizisinde İdil karakterine hayat vermektedir. 1995 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur.beril pozam resmi

“Afilli Aşk” dizisiyle dikkat çeken oyuncu son olarak “Akrep” dizisinde Ayşem rolüne hayat vermiştir.

Ada Masalı İdil Hangi Dizilerde Oynadı?

  • AVM Sakini (Öykü) – 2017
  • Afilli aşk (Nazmiye) – 2019 / 2020
  • Akrep (Ayşem) – 2020 / 2021
  • Olağan Şüpheliler (Zeynep) – 2021
  • Ada Masalı (İdil) – 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu