Film Oyuncu Kadrosu

Afife Filmi Oyuncuları Konusu Vizyon Tarihi

İlk Müslüman Türk oyuncu olan Afife Jale’nin hayatını konu alan Afife filmi oyuncuları, filmin konusu ve vizyon tarihi yazımızda sizleri bekliyor!

Afife Filmi Konusu Nedir? Afife Filmi Türü Ne?

Emir Khalilzadeh’in yönetmen koltuğunda oturduğu Afife filminde tiyatro sahnesine çıkan ilk Müslüman kadın oyuncu olan Afife Jale’nin hayatı konu alınıyor. Afife Jale Tiyatro Ödülleri ismini duymayan yoktur.afife filmi oyunculari resmi 2

Peki bu ünlü isim nasıl yollardan geçti, bir kadın olarak sahneye çıkma cesaretini gösteren Afife Jale’nin ilham veren hayat hikayesi seyirciyi derinden etkileyecek türde bir hikaye. Biyografi türündeki filmin konusu kadar oyuncuları da büyük ilgi uyandırdı. İşte Afife Filmi oyuncuları ve detaylar!

Afife Filmi Oyuncu Kadrosu

Klan Film Makers & Fanatik Film & Mars Enteratinment ortak yapımı olan Afife Jale’nin hayat hikayesini konu alan Afife filmi cast çalışmaları devam ediyor. Henüz Afife Jale’yi canlandıracak oyuncu netlik kazanmasa da netleşen kadro ve karakteri sizlerle!

Mert Fırat (Afife Filmi Selahattin Pınar)mert firat resmi

Afife Jale’nin aşık olduğu kişidir. Ünlü bir bestecidir. Afife Jale ile evlenmiştir.

Aslı Bekiroğlu (Afife Filmi Refika)asli bekiroglu resmi

Selim Bayraktar (Afife Filmi Doktor Suat)selim bayraktar resmi

Afife Jale’nin en büyük destekçilerinden biridir.

İdil Fırat (Afife Filmi Eliza)idil firat resmi

Afife Jale’nin ilk sahneye çıktığında “Yamalar” adlı oyunda Emel rolüne hayat verecek olan Ermeni oyuncu Eliza aniden yurt dışına çıkması gerekince Afife, Jale lakabını kullanıp ilk kez sahneye çıkmıştır.

Ulviye Karaca (Afife Filmi Methiye)ulviye karaca resmi

Afife Jale’nin annesidir.

Erdal Bilingen (Afife Filmi Selahattin)

erdal bilingen resmi

Afife Jale’nin babasıdır. Kızının tiyatro sahnesine çıkması sonrasında halkın eleştirilerine dayanamayan Selahattin kızını evlatlıktan reddetmiş hatta kötü kadın olarak adlandırmıştır.

Afife Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Afife filmi vizyon tarihi 3 Aralık 2021.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu