Dizi Oyuncu Kadrosu

Aziz Dizisi Oyuncuları Karakterleri (Show Tv)

Aziz Oyuncuları Gerçek Adları Konusu

Aziz dizisi oyuncuları karakterleri her geçen gün netleşiyor. Bakın Aziz dizisi oyuncuları kimler, Aziz dizisi konusu ne, Aziz dizisi nerede çekiliyor sorularının ve daha fazlasının yanıtları sizlerle!

Aziz Dizisi Konusu Yönetmeni Senaristi

Aziz 1930’lu yıllarda Antakya’da geçiyor. Zeynep Günay Tan’ın proje tasarımına imza atacağı Eda Tezcan’ın ise yazdığı dizide bir Fransız Teğmenin ölümüne neden olan Aziz, büyük aşkı Dilruba’yı da arkasında bırakıp baba ocağını terk edecek.aziz dizisi oyunculari resmi 2

Olayın unutulmasının ardından doğduğu kente geri dönecek olan Aziz için yepyeni bir hayat başlayacak.

Aziz Dizisi Nerede Çekiliyor?

Hatay’da çekilmektedir.

Aziz Dizisi Başrol Oyuncuları

Murat Yıldırım, Simay Barlas ve Damla Sönmez başrollerinde oynuyor.

Aziz Dizisi Oyuncuları Gerçek İsimleri ve Karakterleri

Murat Yıldırım – Aziz Dizisi Aziz Payidar

Fransız Pierre’in oğlunu öldürünce şehri terk eder. 2 yıl sonra herkes onu öldü zannederken şehre döner. Döndüğünde her şey değişmiş, sevdiği bile başka biri ile evlenmek üzeredir. Bu sırada Efnan ile tanışan Aziz için hayatında yeni bir sayfa açılmıştır.

murat yildirim resmi

1979 yılında dünyaya gelen oyuncu son olarak “Ramo” dizisinde Ramo rolüyle başrolde yer almıştır. “Asi” dizisinde Demir rolüyle hafızalara yer eden oyuncu “Kocan Kadar Konuş” filminde de başrolde yer almıştır.


Damla Sönmez – Aziz Dizisi Dilruba

Güzelliğiyle nam salmış Paşa kızı. Aziz ile evlenmek en büyük hayali olsa da Aziz öldü diye düşünüp kendine yeni bir sayfa açacakken Aziz döner. Aziz’e bir şans vermek istese de Aziz’in yanında Efnan’ı gören Dilruba, istemeye istemeye Adem ile evlenir.

damla sonmez resmi

1987 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu son olarak “Çukur” dizisinde Efsun karakterine hayat vermiştir. “Sibel” filminde başrolde yer alan oyuncu “Güllerin Savaşı”, “Aşk ve Gurur”, “Masum Değiliz” dizilerinde de başrolde yer almıştır.


Simay Barlas – Aziz Dizisi Efnan

“Asi, inatçı ama bir o kadar güzel yürekli sıradan bir köylü kızı. Emeğin, adaletin, iyiliğin temsili. Doğru bildiğinden asla vazgeçmez ama nerede nasıl davranacağını da bilmez. Hiçbir görgü kuralına hakim değildir. Fakirliğin, zulmün ve sevgisizliğin ortasında doğmuş, yetenekli bir halı dokuyucusu. En dibe vurduğu anda yolu bir kez daha Aziz ile kesişecek ve Efnan’ın da kaderi de değişecektir.”

simay barlas resmi

1998 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu son olarak “Zalim İstanbul” dizisinde Damla rolüne hayat vermiştir. “Hayat Bazen Tatlıdır”, “Paramparça” oyuncunun rol aldığı yapımlardan bazılarıdır.


Ahmet Mümtaz Taylan (Aziz Dizisi Galip Payidar)

Aziz’in amcasıdır. Hırsından dünyayı gözü görmez. Çıkarları için herkesi harcayabilecek bir adamdır. Oğlu Adem’in Dilruba ile evlenmesini istemektedir.

ahmet mumtaz taylan resmi

1965 yılında dünyaya gelen usta oyuncu, “Arıza”,”Alef”, “İnsanlık Suçu”, “Leyla ile Mecnun” gibi yapımlarda rol almıştır.


Fırat Tanış (Aziz Dizisi Mösyö Pierre)

Andre’nin babası olan Pierre, Antakya’yı kendisinin gibi gören Fransız delegesidir. Kendi kurallarını uygulamaya çalışan Pierre, oğlunun intikamını almak için çabalayan bir babadır.

firat tanis resmi

5 Mayıs 1975 tarihinde dünyaya gelen oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Son olarak “Kulüp” dizisinde Çelebi rolüne hayat veren oyuncu, “Arıza”, “İstanbullu Gelin”, “Çetin Ceviz”, “Geniş Aile” gibi pek çok yapımda rol almıştır.


Meral Çetinkaya (Aziz Dizisi Hatice Ana)

Oğullarını hep şehit veren Türklüğü ile gurur duyan bir anne. Oğlu Zülfikar’ın asılmasının ardından yapayalnız kalır. Aziz’in gelişiyle onu evladı gibi görür, analık eder.

meral cetinkaya resmi

5 Mart 1945 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen usta oyuncu, son olarak “Atiye” dizisinde Zühre karakterine hayat vermiştir. “Arıza” dizisinde de Hatice Ana rolüne hayat vermiş olan oyuncu, “Çukur”, “Mucize”, “İstanbullu Gelin”, “Sibel” gibi pek çok yapımda rol almıştır.


Güven Murat Akpınar – Aziz Dizisi Adem

Galip Bey’in oğludur. Dilruba ile evlenecekken Aziz’in gelmesiyle tüm hayalleri yıkılır. Aziz o dakikadan itibaren en büyük rakibi ve düşmanıdır.

guven murat akpinar resmi

1988 yılında dünyaya gelen oyuncu, “İstanbullu Gelin” dizisinde Osman rolüyle dikkat çekmiştir. Son olarak “Ayak İşleri” adlı sinema filminde rol almıştır.


Füsun Demirel – Aziz Dizisi Nigar

Aziz’in halasıdır. Geçmişe dair sırların ortaya çıkmasından çok korkar bu nedenle de Handan’dan çekinir. Handan’ın aileye girmesini hiç istemese de kader ikiliyi aynı çatıda birleştirir.

fusun demiral resmi

1958 yılında Ankara’da dünyaya gelen oyuncu, “Eltilerin Savaşı” sinema filminde Melahat karakterine hayat vermiştir. Son olarak “Kırmızı Oda” dizisine konuk olmuştur.


Ayten Soykök – Aziz Dizisi Handan

Galip Payidar ile evlenmek için türlü oyunlar oynar. Nigar bunu istemeyince de onu tehditle susturur.
ayten soykok resmi

2 Şubat 1975 tarihinde dünyaya gelen başarılı oyuncu, yeni sezonda “Aziz” dizisinde Handan Hanım karakterine hayat vermektedir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. “Baba Evi” dizisinde Özlem rolüyle sektöre adım atan oyuncu, “Cam Tavanlar” dizisinde İnci karakterine hayat vermiştir.

 

Elif Sönmez – Aziz Dizisi Maksude

elif sonmez resmi

Eren Hacısalihoğlu – Aziz’in Üvey Kardeşi Kenan

eren hacisalihoglu resmi

Suzan Kardeş

suzan kardes resmi

Baran Akbulut

baran akbulut resmi

Haydar Köyel

haydar koyel resmi

Berkay Akın

berkay akin resmi

Mehmet Avdan

mehmet avdan resmi

Özgür Onan

 

İmren Şengel

imren sengel resmi

Dizi ile gelen bilgiler sonrasında sayfamız güncellenecektir. Aziz dizisi oyuncuları konusu yeni oyuncular dahil oldukça güncellenmektedir.

Aziz Dizisi Oyuncu Kadrosu

 • Murat Yıldırım – Aziz Payidar
 • Damla Sönmez – Dilruba
 • Simay Barlas – Efnan
 • Ahmet Mümtaz Taylan – Galip (Aziz’in Amcası)
 • Fırat Tanış – Pierre
 • Meral Çetinkaya – Hatice Ana
 • Güven Murat Akpınar – Adem
 • Füsun Demirel – Nigar Hala
 • Eren Hacısalihoğlu – Aziz’in Üvey Kardeşi Kenan
 • Ayten Soykök – Handan
 • Elif Sönmez – Maksude (Aziz’in Kuzeni)
 • Suzan Kardeş – Azime
 • Baran Akbulut – Mustafa
 • Haydar Köyel – Dayı
 • Berkay Akın – Aslan
 • Cenan Çamyurdu – Cemo
 • Mehmet Avdan – Veysi
 • Fatih Şahin
 • Özgür Onan
 • İmren Şengel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu