Dizi Oyuncu Kadrosu

Baba Dizisi Oyuncuları Karakterleri (Show Tv)

Baba Dizisi Oyuncuları bakın kim, dizide hangi oyuncular rol alıyor, dizinin konusu ne, Baba dizisi hakkında merak edilen tüm detayları sizler için hazırladık.

Baba Dizisi Konusu

Çağrı Bayrak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği Gökhan Horzum ve Ekin Atalar’ın senaryosunu kaleme aldığı Baba dizisinin ilk olarak adı Bir Gece Ansızın olarak duyurulsa da daha sonra isim değişikliğine gidilmiştir.

baba dizisi oyunculari resmi 2Baba dizisinde Emir Saruhanlı adında bir babanın hikayesi konu alınıyor. Kardeşi Mehmet Ali’yle yaşadıkları sıkıntı nedeniyle küsen Emir Saruhanlı ailesiyle Anadolu’da klasik bir hayat sürmektedir. Yaşanan bir uçak kazası sonrasında Emir Saruhanlı için yeni bir sayfa açılmıştır.

Baba Dizisi Oyuncuları Gerçek Adları

Tolga Sarıtaş (Baba Dizisi Kadir Saruhanlı)

“Emin Saruhanlı’nın en küçük oğlu. Özgürlüğüne düşkün, meraklı ve başına buyruk bir adam. Deneyip yanılarak, gerektiğinde bedel ödeyerek kendi doğrularını bulur. Kardeşleri ve yeğenlerinin haklarını korumak için babasıyla mücadele eder.”tolga saritas resmi

30 Mayıs 1991 tarihinde dünyaya gelmiştir. “Söz” dizisinde rol alan oyuncu “Güneşin Kızları” dizisiyle tanınmıştır. “Arıza” dizisinde başrolde yer alan oyuncu yeni sezonda Baba dizisinde başrolde oynamaktadır.


Haluk Bilginer (Baba Dizisi Emin Saruhanlı)

“Mütedeyyin, aile değerlerine sıkı sıkıya bağlı, otoriter bir adam. Gençliğinde açtığı küçük bir bakkal dükkanından başlayarak adım adım toptancılığa kadar büyütür işini. Sevilen, saygı duyulan, güvenilir, sözünün eri bir baba.”

haluk bilginer resmi

Usta oyuncu son olarak “Azizler” adlı sinema filminde rol almıştır.


Özge Yağız (Baba Dizisi Büşra)

“Emin’in en küçük çocuğu, tek kızı. Ödemiş’teki hesap işlerini o hallediyor. Aşık olmadığı bir adamla, Ahmet’le evli. Kadir’le arasında daha farklı ve sevecen bir ilişki var.”

ozge yagiz resmi


Damlasu İkizoğlu (Baba Dizisi Kübra)

“Servet ve Münevver’in kızı. Annesi gibi görünmez olmaktansa ‘’ben buradayım’’ demek ister. Babasına aşık olan kızlardan. Bu yüzden Şahika, babasının ikinci eşi olarak eve geldiğinde bile tepki göstermemiş, aksine Şahika’yı rol model almıştır.”
damla su ikizoglu resmi

8 Temmuz 1998 tarihinde Antalya’da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Birce Akalay’ın başrolünde yer aldığı “Babil” dizisinde Buse rolüyle ekranlara gelen oyuncu, son olarak “Kardeşlerim” dizisinde Melisa rolüne hayat vermiştir.


Beril Pozam – Baba Dizisi Sevil

“Kadir’in sevdiği. Anaokulu öğretmeni. Kadir’le üniversitede tanışır. Aradığı huzuru, güveni Kadir’de bulur. Ancak planladıkları gibi bir gelecek kuramazlar. Yanlış bir evlilik sonucu Üzüm doğar. Kısa sürede kocasından boşanır. Kendini kızı Üzüm’e adar.”

beril pozam resmi

Son olarak “Ada Masalı” dizisinde rol almıştır.


Özge Özacar – Baba Dizisi Cansu

“Büşra’nın yakın arkadaşı. Zeki ve kurnaz. Bir süre önce büyük hayallerle Ödemiş’ten İstanbul’a gelmiş. Bir giyim mağazasında satış personeli. Karşısına çıkacak zengin bir erkek hayali kurmuş yıllarca. Şatafata ve zenginliğe çok düşkün.”

ozge ozacar resmi

“Kefaret” dizisinde rol alan oyuncu Baba dizisi oyuncuları arasında. 22 Nisan 1995 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. “Hayat Yolunda” adlı dizi ile ilk kez kamera karşısına geçen oyuncu, “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisiyle kariyerine devam etmiştir.


Bihter Dinçel (Baba Dizisi Münevver)

“Servet’in ilk eşi. Kübra’nın annesi. Sessiz, sakin, kendi halinde bir kadın. Kendinden emin biri değil. Hep başı önde. Ona göre erkeklere karşı ses çıkarılmaz, böyle öğrenmiştir. Az konuşur. Güzel bir kadın. Emin’e büyük bir sevgi ve saygı ile bağlıdır.”

mucize doktor bihter dincer resmi

Son olarak “Mucize Doktor” dizisinde rol almıştır.


Deniz Hamzaoğlu (Baba Dizisi Yaşar)

“Emin’in en büyük oğlu. Küçük yaşta Emin’in sözünden bir defa çıkmış, bunun da ağırlığını ömür boyu taşımıştır. Annesinin seçtiği kadınla evlenir. Mülayim ve uysaldır. Hiçbir zaman fazlasında gözü olmamıştır.”

deniz hamzaoglu resmi

Oyuncu, “Kırmızı Oda” dizisinde Akif adlı bir öğretmene hayat vermiştir. Son olarak ise “Kahraman Babam” dizisinde rol almıştır.


Taner Rumeli (Baba Dizisi Servet)

Kadir’in abisidir. Münevver ile evlidir. Kübra adında bir kızları vardır. Yaşar’ın kardeşi. Kadir ve Büşra’nın abisi. Yakışıklılığı sayesinde istediklerine hep çok kolay ulaşır. Her kapıyı açan yakışıklılığı, bir tek babasıyla olan ilişkilerinde işe yaramaz. Eğlenceye düşkündür. İlk karısı Münevver’den boşanıp, Şahika ile evlenir.

taner rumeli resmi

Son olarak Atv ekranlarında yayınlanmış olan “Baş Belası” dizisinde Yener karakterine hayat vermiştir.


Oktay Çubuk – Baba Dizisi Kadircan

“Yaşar ve Binnur’un oğlu, Zeynep’in ikiz kardeşi. Babası yerine amcası Servet’i rol model alır. Küçük yerde yetişmiş olduğu için henüz gözü açılmamış. Yaşı ve enerjisi gereği içgüdüsel olarak macera yaşamak ister. Ama Emin duyar endişesi ile kendini dizginler.”

oktay cubuk resmi

“Aşk Ağlatır” dizisinde Fırat rolüne hayat vermiştir.


Ayda Aksel – Baba Dizisi Fazilet

“Geleneklerine bağlı, yetiştiği örf ve adetlere uygun yaşayan, çocuklarını da öyle yetiştiren sevgi dolu bir anne. Emin’le kırk yedi yıldır evliler. Emin ve çocukları arasında köprü vazifesi görür. Kadir’e çok düşkündür.”

ayda aksel resmi

“Hercai” dizisinde Miran’ın babaannesi olarak ekranlara gelen usta oyuncu yeni sezonda Baba dizisi oyuncuları arasında.


Nihan Okutucunihan okutucu resmi


Zeynep Tuğçe Bayat – Baba Dizisi Şahika

“Servet’in ikinci eşi. Giyimiyle, takılarıyla, hali ve tavrıyla feminen bir kadın. Ancak aile içinde bu yanını fazla gösteremez. Çocukluğunda paranın yokluğunu çok hissettiği için maddiyat onun için önemlidir. Nabza göre şerbet vermeyi çok iyi bilir.”

zeynep tugce bayat resmi


Tolga Sala (Baba Dizisi Kürşat Doğan

1989 yılında dünyaya gelen oyuncu, “Diriliş Ertuğrul” dizisinde Hamza Alp karakteriyle ekranlara gelmiştir.tolga sala resmi

“Çukur” dizisinde Cemil olarak izlediğimiz başarılı oyuncu, “Yasak Elma” dizisinde de Kurban karakteriyle tam not almıştır. Yeni sezonda Baba dizisi oyuncuları arasında yer almaktadır.

Baba Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

 • Haluk Bilginer – Emin Saruhanlı
 • Ayda Aksel – Fazilet Saruhanlı
 • Tolga Sarıtaş – Kadir
 • Deniz Hamzaoğlu – Yaşar
 • Bihter Dinçel – Münevver
 • Zeynep Tuğçe Bayat – Şahika
 • Özge Yağız – Büşra
 • Oktay Çubuk – Kadircan
 • Hakan Kurtaş – İlhan
 • Taner Rumeli – Servet
 • Özge Özacar – Cansu
 • Damlasu İkizoğlu – Kübra
 • Beril Pozam – Sevil
 • Begüm Akkaya – Vildan
 • Cem Uslu – Ceyhun Kömürcü
 • Sedef Akalın – Binnur Saruhanlı
 • Alper Çankaya – Ahmet Kalkan
 • Zeynep Diker – Zeynep Saruhanlı
 • Tolga Sala – Kürşat Doğan
 • Nihan Okutucu – Uğur Birmay
 • Yağız Saylag – Yusuf Emin saruhanlı
 • Kayra Sır – Ecrin Saruhanlı
 • Umay Anadolu Kaboğlu – Resmiye
 • Osman Akça – Burak Aslan
 • Macit Koper – Ferit Karaçam
 • Köksal Engür – Mehmet Ali Saruhanlı

Baba Son Bölüm Özeti Fragmanı

“Baba’nın altıncı bölümünde neler olacak? Kadir’in evden ayrılmasıyla köşkte ve holdingde dengeler değişir. İşleri yönetmekte zorlanan Emin iyice köşeye sıkışır.

Servet, üstündeki şüphelerden kurtulmak için beklenmedik bir hamle yapar. Ailesi için kendini feda eden Kadir, İlhan hakkında çok önemli bilgilere ulaşır.

Hastalığıyla bir kez daha sınanan Emin, bazı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalırken bu durum eve de yansır. Ahmet’in Büşra konusunda yaptıkları Fazilet ve Emin’i harekete geçirince, Büşra’nın hamlesi herkesi şaşkına çevirir.

İlhan’ın ailesi üzerindeki planlarını öğrenen Kadir, oyunu İlhan’ın kurallarıyla oynamaya karar verir ve ikili arasındaki tansiyon iyice yükselir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu