Dizi Karakterleri

Camdaki Kız Billur Kimdir? Nalan’ın Arkadaşı

Camdaki Kız Billur karakteri hakkında merak edilenler bu yazımızda sizleri bekliyor. Camdaki Kız dizisinde Nalan’ın arkadaşı Billur kim, kaç yaşında, oynadığı diziler sizlerle!

Camdaki Kız Billur Kim? 

OGM Pictures imzalı Burcu Biricik’in başrolünde yer aldığı Kanal D ekranlarının yeni dizisi Camdaki Kız dizisinde Billur, Nalan’ın en yakın arkadaşıdır. Nalan’ın tam zıddı bir karaktere sahiptir. Kurallar hep yıkılmak için vardır.camdaki kiz billur resmi

Erkek arkadaşıyla aynı evi paylaşan Billur, Nalan’ın Koroğlu gelini olacağını öğrenmesiyle büyük bir şok yaşar. Ona en büyük desteği verenlerden biri olan Billur rolüne ise bakın hangi oyuncu hayat vermekte!

Camdaki Kız Billur Gerçek Adı Dizileri

Merve Polat Camdaki Kız dizisinde Billur karakterine hayat vermektedir. 20 Aralık 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu Marmara Üniversitesi Tarih Bölümü mezunudur. Kadir Has Üniversitesi Film Drama Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. merve polat resmi

“Ankara’nın Dikmeni” dizisiyle ilk kez kamera karşısına çıkan oyuncu 161 cm boyunda ve 50 kg ağırlığındadır.

Son olarak “Siyah İnci” de rol alan oyuncu yeni sezonda Camdaki Kız dizisinde Nalan’ın yakın arkadaşı Billur rolüyle dikkat çekmektedir.

Merve Polat Dizileri ve Filmleri

  • Ankara’nın Dikmeni (Zeliş) – 2014
  • Günebakan – 2015
  • Melek ile Serhat (Ebru) – 2016
  • Martıların Efendisi (Gülsüm) – 2017
  • Siyah İnci (Defne) – 2017
  • Camdaki Kız (Billur) – 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu