Film Oyuncu Kadrosu

Dilberay Filmi Oyuncuları Kimler? Vizyon Tarihi

Dilberay filmi oyuncuları bakın kimler! Dilberay’ın hayatını konu alan Dilberay filmi vizyon tarihi ve detaylar sizleri bekliyor!

Dilberay Filmi Oyuncuları Gerçek Adları

 • Büşra Pekin – Dilberay
 • Ayberk Pekcan – Dilberay’ın Babası
 • Zeliha Kendirci – Çocuk Dilberay
 • Nursel Köse – Dilberay’ın Kaynanası
 • Deniz Hamzaoğlu – Dilberay’ın Kocası
 • Selen Uçer – Dilberay’ın Annesi
 • Deniz Erdoğan – Sazcı
 • Deva Esra
 • Burak Zereyalp
 • Furkan Kalabalık
 • Kaan Güvenilir
 • Doğukan Güngör

Büşra Pekinbusra pekin resmi

1982 yılında Arabistan’da dünyaya gelmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. BKM Mutfak oyuncusu olan Pekin, “Bayi Toplantısı”, “Kolonya Cumhuriyeti”, “Hadi İnşallah” filmlerinde rol almıştır.

Ayberk Pekcanayberk pekcan resmi

Zeliha Kendirci

zeliha kendirci resmiAbisi, Şahin Kendirci. Küçük yaşta katıldığı Yetenek Sizsiniz Türkiye programıyla tanınmış ve sonrasında O Ses Çocuklar’a da katılmıştır. Mustafa Uslu başyapıtlarından 2019 yapımlı Müslüm filminde sinemada da adından söz ettirmiştir.

Nursel Köse 

nursel kose resmi“Üç Kuruş” dizisinde rol alan oyuncu, “Avlu” dizisiyle adından söz ettirmiştir. 1961 yılında Malatya’da dünyaya gelen oyuncu Köln Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunudur.

Deniz Hamzaoğlu

deniz hamzaoglu resmi“Hayat Şarkısı” dizisinde Kaya rolüyle adından söz ettiren oyuncu “Baba” dizisinde Yaşar karakterine hayat vermektedir.

Selen Uçer

selen ucer resmiSon olarak “Evlilik Hakkında Her Şey” dizisine konuk olmuştur.

Deniz Erdoğandeniz erdogan resmi (1)

“Organize İşler” filminde rol almış olan oyuncu müzisyen ve menajer olarak da bilinmektedir. Dilberay filmi oyuncuları arasında yer almaktadır.

Esra Ergünesra ergun resmi

Burak Zereyalpburak zereyalp resmi

Furkan Kalabalık

furkan kalabalik resmi“Mahkum” dizisinde Bekir rolüne hayat vermektedir. Dilberay Filmi Oyuncuları arasında yer almaktadır.

Kaan Güvenilirkaan guvenilir resmi

Doğukan Güngördogukan gungor resmi (1)

“Zümrüdüanka” dizisinde rol almıştır. Dilberay Filmi Oyuncuları arasında yer almaktadır.

Dilberay Vizyon Tarihi Ne Zaman?

Dilberay filmi 4 Şubat’ta vizyona girecek.

Dilberay Hayat Hikayesi

1956 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelmiştir. Maddi sıkıntılar nedeniyle ilkokuldayken Düzce’ye göç ettiler. Daha sonra da okula gönderilmedi. Henüz 13 yaşındayken babası yaşında bir adamla evlendirildi. 3 çocuğu oldu bu evlilikten. dilberay filmi oyunculari resmi 2

Dilberay evlendirilmeden önce TRT Düzce’ye Güzel Ses Yarışması için bir heyete göndermiş, Dilberay bu yarışmaya katılmıştır. Bunu öğrenen babası onun parmaklarını kırıp, ahıra boynu bağlı bir şekilde bırakmıştır. Daha sonrasında evlendirilen Dilber Ay, hamileyken bu yarışmanın sonucu eve ulaşmış. Bu defa da kocası hamile olan kadıncağızı baba evine götürüp artist karı istemem diyerek götürmüş. Dilber Ay hem eşinden hem de babasından dayak yemiş.

Bunları gören babaannesi eline az miktarda bir para verip kaç ve sakın geri dönme demiş. Dilber Ay elinde mektupla TRT binasına geldiğinde onu dilenci zannedip tokat atmışlar. Zor da olsa güvenliği ikna eden Dilber Ay içeri geçtiğinde de yanında velisi olmadığı için yeniden Düzce’ye gönderilmiş. Döndüğünde babası Dilberay’ı dinleyip para kazanma düşüncesiyle TRT’ye geri götürmüş.

Babası da aslında sesi güzelmiş ve ses yarışmasına katıldığı için babasından dayak yemiş. Aynısını kızı Dilberay’a yaşatan baba hem vicdan azabı hem de sonunda para kazanma düşüncesiyle yola koyulmuş.

24 albüm çıkaran Dilberay, daha sonra Ankara’da gazinolarda şarkı söylemeye başlamış. Ancak Gülşah Demirci adında bir kadın oyuncu olma hayalini gerçekleştirmek için adını değiştirip Dilberay yapmış. Cinsel içerikli filmlerde rol alan bu oyuncunun haberlerini gören Dilberay’ın akrabaları durumu hemen babaya haber vermiş.

Baba tam elinde silahla öldürmeye gelince o bahsedilen kişinin kızı olmadığını anlayıp geri dönmüş. Dilberay bu süreçte Almanya’ya turneye gidiyor. Burada tecavüze uğrayacakken adamı bıçaklayıp bir süre hapiste yatıyor. Bu süreçte ikinci eşi olan İbrahim Karakaş ile tanışıp aşık oluyor. Sonrasında da onunla evleniyor.

Ardından “Beynelminel” filminde Arzum Çilem karakteri ile seyirci karşısına çıktı. 2019 yılında kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Dilberay Filmi Oyuncuları yazımızın son kısmında filmin tanıtım fragmanını sizlerle paylaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu