Dizi Karakterleri

Edho Behzat Façalı Kimdir? [Haşmet’in Kardeşi]

Edho Behzat Façalı karakterine hayat veren oyuncu kimdir? Edho dizisi Behzat karakterini canlandıran oyuncu daha önce hangi dizi ve filmlerde rol aldı? Eşkıya dünyaya Hükümdar olmaz Behzat Façalı bu sezon diziye devam edecek mi? Hepsi ve daha fazlasının bu yazımızda bulabilirsiniz.

2018-2019 sezonunda yani dizinin 3. sezonunda dizinin kadrosuna dahil olan oyuncu ve karakterlerden biri oldu. İlk başta Hızır ve ailesinin düşman olarak Behzat karşımıza her ne kadar çıksa da sonradan İlyas ile kanka oldular.

İlk başta Behzat’ın abisi Edho Haşmet karakteri Ankara da yaşayan ve orada hırsızlık yapan bir aile gibi gösterilse de hiç bir zaman hırsızlık yapmadıkları, hatta Behzat kendilerine hırsız diyenleri silahla yaraladığı için cezaevine girmiş biri.

Edho dizisi Behzat Façalı kimdir - (Emir Benderlioğlu) Resmi

Hızır ile ilk karşılaşmaları her ne kadar çok kötü olsa da iki aile birbirlerini daha yakında tanıdıktan sonra İlyas Façalıların kızı Ömür’e gönlünü kaptırmış, araya girenlerin sayesinde İlyas ile Ömür evlenmişti. Bu evliliğe en çok karşı çıkanlardan biri olan Behzat, Edho dizisi İlyas Çakırbeyli ile uzun bir süre konuşmamıştı. Ancak araya girenlerin sayesinde ikili sonradan çok sıkı arkadaş oldular.

Kısaca Edho Behzat karakterinin iki yıl boyunca bu senaryo çerçevesinde izledik. Peki dizide Haşmet’in kardeşi aynın zamanda Ömür Çakırbeyli’nin kardeşi olan Behzat karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?

Edho Behzat Façalı Kimdir

Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz Behzat Façalı karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Emir Benderlioğlu’dur. Aynın dizide Ömür Façalı karakterini canlandıran Ceren Benderlioğlu’nun eşidir.

Emir Benderlioğlu Kimdir

Emir Benderlioğlu; 28 Ekim 1979 senesinde Başkent Ankara da dünyaya gelmiştir. 41 yaşında olan yakışıklı oyuncu eğitim hayatının tamamını başkentte bitirmiştir. Üniversite olarak Hacettepe üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini tamamlamıştır. Heykel bölümünden mezun olan oyuncu daha sonra grafik bölümünü tamamlamıştır. Bu olaylardan sonra meslek hayatına oyuncu Alper Şener ile tanışması ile kariyerini oyunculuk üzerine şekillendirmiştir.

Edho Behzat Façalı - (Emir Benderlioğlu) Resmi

Alper Şener ile iş yaşamında da birlikte çalışmışlardır. Bu sayede Emir bir çok filmde rol almıştır. Filmlerin yanı sıra televizyon dizilerinde de rol alan oyuncu oldukça başarılı olmuştur. Bu zamana kadar bazı dizilerde oldukça göze çarpmıştır. Örneğin kavak yelleri, dedektif biraderler, eşkıya dünyaya hükümdar olmaz dizilerini sayabiliriz. Oyuncu ceren şekerci (Benderlioğlu) ile evli olup mutlu bir evlilik sürdürmektedir. ayrıca Emir Benderlioğlu’nun dedesi 4 yıl boyunca Ankara da belediye başkanlığı yapmıştır.

Emir Benderlioğlu’nun Diziler (Edho dizisi Behzat)

2007 – Sessiz Fırtına (İbrahim)
2008 – Dedektif Biraderler (Savaş Değer)
2008 – Kavak Yelleri (Burak Elibol)
2009 – Ayrılık (Eytan)
2010 – Keskin Bıçak (Çetin Erdoğan)
2011 – Yer Gök Aşk (Yılmaz)
2013 – Galip Derviş (Suat)
2013 – Yalan Dünya (Komiser)
2013 – Osmanlı Tokadı (Ateş)
2016 – Arka Sokaklar (Sezgin Onuralp)
2017 – Fi (Ali)
2018 – Börü (Turan Kara)
2018 – 4N1K İlk Aşk (Tekin Tekelioğlu)
2019 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Behzat Façalı)

Emir Benderlioğlu Edho Behzat karakterini bu sezon sonuna kadar devam ettirmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu