Dizi Karakterleri

Edho Ceylan Çakırbeyli Kimdir? Hızır’ın Eşi

Edho Ceylan Çakırbeyli kimdir? Hızır’ın karşısı olan Ceylan karakterini hangi oyuncu canlandırıyor? Hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Edho dizisi Ceylan karakteri Hızır Ali’nin annesidir. Zamanın da Hızır Meryem ile evlenmeden önce Ceylan Hızır’ı sevmiş, ancak araya girenler nedeniyle Hızır Meryem ile evlenmiştir.

30 Mart 2021 tarihinde ekrana gelen 118 bölümde ölerek diziden ayrılmıştır.

Ceylan Hızır ile evlenmeden önce yaşadığı birliktelikten dolayı oğlunun olduğunu 20 yıl sonra öğrenecek. Ceylan ise abisinin desteği ile istihbaratın önemli kademelerinde görev alacak. Ceylan’ın abisi ölmeden önce Ceylan’ı başkan yardımcılığına kadar yükseltecek. Kendisinden sonra işleri devretmesini için Ceylan’ı istihbaratın başına geçirecek.

Edho Ceylan kim (Sanem Çelik kimdir) resmi

Meryem’in ölmesinden sonra Hızır Ceylan ile yeniden evlendikten sonra Hızır Ceylan’ın istihbaratın başında olmasından dolayı içeri de ki hainlerden dolayı Ceylan’ı bulunduğu kademeden el çektirip bunlarla mücadeleye başlayacak.

Ceylan Edho Hızır karakterini hep sevse de eşi Meryem’den dolayı 20 yıl görüşmemiş, oğlu olduğunu 20 yıl boyunca saklamıştır. Ancak oğlu Hızır Ali artık babası ile tanışmak isteyince Ceylan gerçekleri Hızır Çakırbeylşi2ye açıklamak durumunda kalmıştır.

Edho dizisinin beş sezonunda Edho Ceylan karakteri bu yönü ile karşımıza çıktı. Bundan sonra ise eşini koruyan ve sevgiye önem veren vefalı bir eş olarak kendisini dizide izlemeye devam edeceğiz.

Edho Ceylan Kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Ceylan Çakırbeyli karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Sanem Çelik’dir. Sanem 18 Mayıs 1975 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. 169 cm boyundadır. 1983 yılında İstanbul Devlet Konservatuvarı Bale bölümünden mezun olmuştur.

Bale bölümünü bitiren Sanem çelik 12 yıl boyunca bir çok yerde bale gösterileri yaparak geçimini sağlamıştır. Bale eğitimini aldıktan sonra Tiyatro eğitimine devam etti. Haldun Dormen, Yıldız Kenter’den oyunculuk üzerine eğitim aldı.

Edho Ceylan - (Sanem Çelik) Resmi

1996 yılında Yaban isimli romandan beyaz perdeye aktarılan filmde canlandırdığı karakterle profesyonel oyunculuğa adım atmıştır. İlk dizi tecrübesi ise 1997 yılında Kara Melek isimli dizi sayesinde olmuştur.

Edho Ceylan karakterini canlandırmadan hemen önce Çocuklar Duymasın dizisinde Ayten karakterine hayat veren güzel oyuncu Edho dizisi devam ederken “Bir Litre Göz yaşı” isimli dizide Figen karakterini canlandırmıştır.

Helen Edho dizisi Ceylan Çakırbeyli karakterine hayat veren Sanem Çelik bu karakteri sezon sonuna kadar canlandırması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu