Dizi Karakterleri

Edho Doğan Baba Kimdir? Kimsesiz Yaşar’ın Babası

Edho Doğan Baba Kimdir karakterine hayat veren oyuncu kim? Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Doğan baba karakterini hangi oyuncu canlandırıyor? Gerçek adı ve bilgilerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

24 Mart 2020 tarihinde yayınlanan 161. bölümde kadroya dahil olan Edho dizisi Doğan baba karakterine hayat veren oyuncunun geçirdiği rahatsızlıktan dolayı kadrodan ayrılsa da bugün aldığımız bilgiye göre usta isim yeniden Edho kadrosuna katıldı.

Edho Doğan baba; Kimsesiz Yaşar’ın babasıdır. Gariplerin ve sahipsizlerin ihtiyacı gideren ve onlara kol kanat geren Kimsesiz baba evladı Yaşar’ın sevdiği uğruna yurt dışına gitmesinden sonra Kimsesizlerin başına yeniden geçmiştir.

Edho kimsesiz doğan baba (Ali Sürmeli) Resmi

Doğan baba evladının yurt dışına sevdiğinin peşine gitmesinde Edho Hızır Çakırbeyli karakterinin de parmağı olduğunu öğrenince, açıktan düşmanlık etmek istese de Hızır’ın abisi Edho Alpaslan Çakırbeyli karakterinin babası Yusuf ile zamanında dost olduğu için bu durumu Hızır’ı yanına çağırıp dile getirdi.

Doğan baba düşmanlık etmek istemediğini söylerken Hızır da Yaşar’ın gitmesi vefasızlık olarak kabul ettiğini ama seçtiği için hoş görmesi gerektiğini sözlerin ekleyerek Doğan baba ile Çakırbeyli ailesi yeniden dostluğunu ilan etmiştir.

Edho Doğan Baba Kimdir

Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz Doğan baba karakteri ile karşımıza çıkan bir bölüm oynadıktan sonra beyin kanaması geçiren oyuncunun gerçek adı Ali Sürmeli’dir.

Edho doğan baba - (Ali Sürmeli) Resmi

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Zaza karakteri ile yıldızı parlayan usta oyuncu şu sıralar sağlık problemleri yaşamakta. Mart 2020 tarihinde katıldığı dizinin kadrosuna 10 ay sonra yeniden dahil oldu. Dizin senaristleri Doğan baba ile ilgili sahneleri silerek usta oyuncunun iyileşmesini bekledi.

Bugün aldığımız bilgi çerçevesinde Ali Sürmeli Edho Doğan baba karakteri ile dizinin kadrosuna da yer almaya başlayacak.

Ali sürmeli Kimdir

7 Nisan 1959 yılında Bingöl ilinin Solhan ilçesinde hayata gözlerini açmıştır. Şu an 62 yaşında olan usta isim en son 2019 yılında Çukur dizisinde Cansız karakterine hayat verirken öncesinde ise Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte Çarpışma dizisinde rol almış, “Cansız” karakterine hayat vermiştir.

İlk defa kamera karşısında 1983 yılında “Beyaz Ölüm: Halit Refiğ” filminde rol alması ile hem beyaz perde ile tanışmış hem de ilk tecrübesini yaşamıştır. İlk defa 1996 yılında yayınlanan “Kurtuluş” dizisi ile dizi sektörüne de giriş yapmıştır.

Her oyuncunun yıldızının parlamasında canlandırdığı bir karakter diğer dizilere nazaran daha fazla etki yapıyor. İşte Ali Sürmeli2nin parlamasında en önemli olay ise 2009-2012 yılları arasında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Şeref Zazaoğlu karakterini canlandırması ile yıldızı parlamıştır.

Edho kimsesiz Doğan Baba karakterinin Hızır Çakırbeyli ile ilk karşılaşmasını alt kısımda ki videoda izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu