Dizi Karakterleri

Edho Hayriye Çakırbeyli Kimdir? Hızır’ın Annesi Neden Ayrıldı?

Edho Hayriye Çakırbeyli Kim Hayriye Çakırbeyli Edho dizisinden neden ayrıldı? Edho dizisi Hayriye Çakırbeyli karakterine hangi oyuncu hayat veriyor. İşte bu soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin ilk bölümünden itibaren yer alan Hayriye karakteri 5. sezon 180. bölümünde ölerek diziden ayrılan Hayriye anne karakteri diziden ayrıldı. Dizide rolü giderek önem kazanan karakterin ani olarak diziden ayrılmasının arkadan neler olduğu da izleyenler tarafında oldukça merak edildi.

Öncelikle dizide Hızır’ın ananesi Karadeniz kadını Hayriye Çakırbeyli karakterini canlandıran oyuncu ve bilgilerini paylaştıktan sonra diziden ayrılış nedenini açıklatacağız.

Edho Hayriye Çakırbeyli Kimdir (Hızır’ın Annesi)

Eşkıya dizinin ilk bölümünde beri yer alan Hızır’ın annesi Edho Hayriye Çakırbeyli karakterine hayat veren usta oyuncunun gerçek adı Sabina Toziya’dır. 17 Nisan 1946 yılında Makedonya da dünyaya gelmiştir. Şu an 74 yaşında olan usta isim 2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde “Afife Hatun” karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Edho Hayriye Çakırbeyli kim (Sabina Toziya)

2015 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz kadrosuna dahil olmuştur. 2016 yılında “Annemin Yarası” 2018 yılında ise “Bal Kaymak” simli filmler de rol alan usta oyuncu Edho dizisi ile yıldızı parlamıştır.

Oyunculuk üzerine Üsküp Devlet tiyatrosunda oyunculuk eğitimi almıştır. Şu an kadar iki film iki dizide rol almıştır. Aslen Makedonyalı olan Sabina en son yer aldığı diziden sağlık sebepleri nedeniyle ayrılmak zorunda kalmıştır.

Edho Dizisi Hayriye Neden Yok Neden Ayrıldı

26 Ocak 2021 tarihinde ATV ekranlarında elen 180. bölümde beklenmedik bir olay oldu. Hızır’ın annesi Hayriye dizide ölmesi, dizinin izleyenlerini oldukça üzdü. Usta oyuncu Sabina Toziya yapılan tetkikler de beyninde tümör tespit edilir edilmez memleketi Makedonya da acil ameliyata alınmıştır.

Edho Hayriye - Hızır'ın annesi Hayriye neden ayrıldı

Sabina Toziya’nın ameliyatına Makedonya sağlık bakanı Vonka bizzat kendisi yapmıştır. Doktor ve Makedonya sağlık bakanı Venko’un usta oyuncunun bir daha dizilere dönemeyeceğini açıklaması üzerine ATV iç yapımlar da Hayriye karakteri için yeniden senaryoda değişiklik yapıp, dizide hikaye gereği öldü olarak gösterilmiştir.

Özellikle Edho Hızır Çakırbeyli karakteri ile Edho İlyas Çakırbeyli karakterleri Hayriye karakterinin cenazesini kaldırdıkları sırada samimi bir oyunculuk performansı göstermeleri dikkatlerden kaçmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu