Dizi Oyuncu Kadrosu

Edho Oyuncuları 2020-2021 Kadro ve Karakterleri

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncuları Tam Listesi 2020-2021

Edho oyuncuları tüm listesini bu yazımızda bulabilirsiniz. 2020-2021 sezonunda Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncu kadrosu içerinde yer alan oyuncuların hem gerçek isimlerini hem de karakterlerini açıklayacağız.

ATV’nin iç yapımları dizinin yapımını üstlendiği baş rollerinde Oktay Kaynarca ile birlikte bir çok oyuncunun yer aldığı dizide yer alan ana karakteri ilk etap da vereceğiz. Sonrasında diziye sonradan dahil olan oyuncuları ise yazının en sonunda ayrı bir başlık altında verilecektir.

Edho Oyuncuları karakterleri kadrosu - dizifilmgazetesi

8 Eylül 2015 yılında başlayan Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinde Raci Şaşmaz’ın senaryonu yazdığı dizinin aynı zamanda yapımcılığını da üstlense de sonrada kendi istediği ile yapımı ATV iç yapımlara devrederek dizi ile ilişkisini koparmıştır.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncuları

2020-202 yılında beşinci sezonu ile ATV ekranlarında yayınlanacak olan dizide sadece bu yıl yer alan isimleri açıklayacağız. Beş sezon boyunca yer alan oyuncuları yer almayacaktır.

Oktay Kaynarca (Hızır Reis)

Çakırbeyli ailesinin başındadır. Abisinin ölümü üzerine ailenin başına geçen Hızır düşmanlarına aman vermeden mücadele etmektedir.

Edho Hızır Çakırbeyli karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Oktay Kaynarca’dır. Hem Oktay’ın hem de Hızır Karakterin hakkında daha setaylı bilgi almak için tıklayınız.

Edho Oyuncuları - Oktay Kaynarca - Hızır Çakırbeyli

Sanem Çelik (Ceylan Çakırbeyli)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Ceylan Çakırbeyli karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Sanem Çelik’dir. Sanem 18 Mayıs 1975 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. 169 cm boyundadır. 1983 yılında İstanbul Devlet Konservatuvarı Bale bölümünden mezun olmuştur.

Detaylı bilgi almak için Edho Ceylan karakteri için tıklayınız.

Eşkıya Oyuncuları - Sanem Çelik - Ceylan Çakırbeyli

Hüseyin Avni Danyal (Tufan Ağa)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Tufan Ağa karakterine hayta veren oyuncunun gerçek ismi Hüseyin Avni Danyal’dır. 12 Nisan 1962 yılında Trabzon ilinde dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzonludur. Kurtlar Vadisi dizisinde Yalçın Bulut Karakteri ile tanınmıştır.

Edho Tufan Ağa karakterine hayat veren oyuncu ve karakteri hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hüseyin Avni Danyal - Tufan

Ozan Akbaba (İlyas Çakırbeyli)

9 Haziran 1982 yılında Kars ilinde dünyaya gelen oyuncu şu an 38 yaşındadır. 2017 yılında Elif Buket Arıkan ile evlenmiştir. Ozan Ali adında erkek bir evladı var. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç mimar ve çevre tasarım bölümünden mezun olmuştur. İlk defa kamera karşısına 2005 yılına “Kırık Kanatlar” isimli dizi ile geçen Ozan Akbaba Kavak Yelleri, Cennetin Sırları, Kuzey Güney, Arka Sokaklar dizilerinde rol almıştır.

Edho İlyas karakterine hayat veren oyuncu ve karakteri hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Eşkıya Oyuncuları - Ozan Akbaba - İlyas Çakırbeyli

Yunus Emre Yıldırımer (Alpaslan Çakırbeyli)

5 Şubat 1982 yılında Siirt ilinde dünyaya gelen Yunus Emre ilk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır ilinde tamamlamıştır. Liseyi bitirdikten sonra oyuncu olmak için hayallerinin peşinden gitmiştir. Haliç Üniversitesi Konservatuvar bölümünü kazanmıştır.

Edho Alpaslan karakterine hayat veren oyuncu ve karakteri hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Edho dizisi Oyuncuları - Yunus Emre Yıldırımer - Alpaslan Çakırbeyli

Ali Sürmeli (Kimsesiz Doğan Baba)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz Doğan baba karakteri ile karşımıza çıkan oyuncunun gerçek adı Ali Sürmeli’dir. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Şeref Zazaoğlu karakteri ile hafızalara kazınan usta oyuncu edho dizisi Doğan baba rolü i,le geçtiğimiz yıl karşımıza çıksa da geçirdiği beyin kanaması sonrasında uzun bir terdavi süreci yaşamıştır. Şimdi yeniden dizinin kadrosuna Kimsesiz yaşar’ın babası Doğan bab rolü ile yeniden Edho kadrosuna dahil oldu.

Edho Kimsesiz Doğan baba karakterine hayat veren oyuncu ve karakteri hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Edho oyuncu kadrosu - Ali Sürmeli - Doğan Baba

Pelin Akil Altan (Bahar Sincanlı)

Eşkıya dünyaya Hükümdar olmaz dizisinde Hızır’ın da sevgilisi olan Bahar Sincanlı karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Pelin Akil Altan’dır. En son Star TV ekranlarında yayınlanan Çember dizisinde Ayşe karakterine hayat vermiştir.

Edho Bahar karakterine hayat veren oyuncu ve canlandırdığı karakter hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Edho dizisinde Pelin Akil - Bahar Sincanlı

Engin Benli (Yaman Korkmaz)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinde Yaman Korkmaz karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Engin Benli’dir. En Son diriliş Ertuğrul dizsinde Alıncak karakterini canlandıran Engin benli Kanırt dizisinde ki Orhan Başkomiser karakteri ile hafızalara kazınmıştır.

Edho Yaman karakterini canlandıran oyuncu ve canlandırdığı karakter hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Edho yeni gelen oyuncu Yaman karakteri - Engin Benli

Sabina Toziya (Hayriye Çakırbeyli)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hızır’ın annesi Hayriye karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Sabina Toziya’dır. Dizinin 180. bölümün de senaryo gereği diziden ayrılmıştır.

Usta oyuncu Sabina’nın beynin de tümör çıkması üzerine acil olarak ameliyata alınmış, doktorları yakın zamanda oyunculuk yapamayacağını açıklaması üzerine diziden senaryo gereği ölerek ayrılmıştır.

Edho Hayriye Çakırbeyli karakterini canlandıran oyuncu hakkında çok daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

edho dizi karakterleri - Sabina Toziya - Hayriye Çalkırbeyli

Hakan Karsak (Enişte)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Enişte karakterini canlandıran oyuncunun adı Hakan Karsak’dır. 1 Nisan 1975 yılında Ankara da dünyaya gelmiştir.

Edho karakterleri - Hakan Karsak - Enişte

Aslen Ankaralı olan Hakan karsak 1992 yılında Ankara Gençlik Tiyatrosunda amatör olarak başladığı tiyatro oyunculuğunda kendisini geliştirmiştir.

Edho Enişte karakterine hayat veren oyuncu ve karakteri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Savaş Özdemir (Tipi)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Tipi Murat karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Savaş Özdemir’dir. 1970 yılında İstanbul da dünyaya gelen Savaş Özdemir lisans eğitimi olarak Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

Edho oyuncu karakterleri - Tipi - Savaş Özdemir

Edho dizisi Murat karakterine hayat vermeden hemen önce 2011 yılında “Bir kadını Tanıdım” filminde rol almıştır.

Edho Tipi Murat karakterine hayat veren oyuncu ile bu oyuncunun karakter bilgisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Turgut Tuncalp (Haşmet Façalı)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz Haşmet Façalı karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Turgut Tunçalp’dir. 12 Mayıs 1976 yılında Adapazarı ilçesinde dünyaya gelmniştir.

Oyunculuk üzerine Özel Drama ve Tiyatro okulunda eğitim alan Turgut Tunçalp 2002 yılında Sırlar Dünyası dizisi ile ilk defa kamera karşısında çıkmıştır.

Edho Haşmet Façalı karakteri ile bu karaktere hayat veren oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncu kadrosu - Haşmet Façalı - Turgut Tuncalp

Emir Benderlioğlu (Behzat Façalı)

Edho Haşmet Façalı karakterine hayat veren yakışıklı oyuncunun gerçek adı Emir Benderlioğlu’dur. 28 Ekim 1979 senesinde Başkent Ankara da dünyaya gelmiştir. 41 yaşında olan yakışıklı oyuncu eğitim hayatının tamamını başkentte bitirmiştir.

Edho Behzat Façalı karakteri ile bu karaktere hayat veren oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Edho karakterleri - Behzat Façalı - Emir Benderlioğlu

Ceren Benderlioğlu (Ömür Çakırbeyli – İlyas’ın eşi)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz Ömür karakterini canlandıran Ceren Benderlioğlu aynı dizide Behzat Façalı karakterini canlandıran Emir Benderlioğlu’nun eşidir.

Ceren 1 Ekim 1983 yılında dünyaya gelmiştir. Şu an 37 yaşında olan güzel oyuncu 2004 yılında ilk defa kamera karşısında geçmiştir.

Edho Ömür Çakırbeyli karakteri ile bu karakteri canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncu kadrosu Ceren Benderlioğlu - Ömür karakteri

Edho Oyuncu Kadrosu Yardımcı Karakterler

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yardımcı karakterde olan oyuncu e bilgileri bu kısımda toplanmıştır. Yardımcı karakter bölüm oyuncusu değil, daimi oyuncudur. Baş role göre daha z ekranlarda yer alan isimlerdir.

Sevinç Kıranlı (Hatice – Hızır’ın teyze kızı)

Edho dizisi Hatice kimdir - Eniştenin karısı (Sevinç Kıranlı) Resmi

Edho dizisinde Hatice Kalkandere karakterini canlandıran oyuncunun gerçek ismi Sevinç Kıranlı’dır. 23 Ocak 1973 yılında dünyaya gelmiştir. İlk defa kamera karşısında 1992 yılında Mahallenin Muhtarları isimli dizide rol alarak profesyonel oyunculuğa adım atmıştır.

Edho Hatice karakteri hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Yalçın Hafızoğlu (Hızır Ali Çakırbeyli)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hızır’ın oğlu Hızır Ali karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Yalçın Hafızoğlu’dur.

Edho dizisi Hızır Ali (Hızır'ın Oğlu) Kim

18 Ağustos 1989 yılında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu hem müzisyen hem de oyuncudur.

Edho Hızır Ali karakteri hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Sevil Akı Saner (Emine Façalı)

ATV ekranlarında yayınlanan dizide Tipi Murat’ın ablası Edho Emine Façalı karakterini dizinin başında beri canlandıran oyuncunun gerçek adı Sevil Akı Saner.

Edho Emine Façalı (Tipinin ablası)
Edho Emine Façalı (Tipinin ablası) Resmi

Dizinin başında itibaren kadroda yer alan Sevil adı Saner 9 Eylül 1971’de Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Şu an 50 yaşındadır.

Edho Emine Façalı karakteri hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Erol Babaoğlu (Yavuz Sincanlı – Bahar’ın abisi)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Bahar’ın abisi Yavuz Sincanlı karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Erol Babaoğlu’dur. En son 2009 yılında “Alayına İsyan” dizisinde rol almıştır. 22 Haziran 1977 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Şu an 44 yaşındadır.

Edho Yavuz Sincanlı - Erol Babaoğlu Resmi

Edho Yavuz Sincanlı karakteri hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Ünal Silver (Masa Üyesi İdris)

Edho dizisinde İdris karakterini canlandıran usta oyuncunun gerçek adı Ünal Silver’dir. En son Tövbeler olsun dizisinde rol alan başarılı oyuncu dizide Fuat karakterini canlandırmıştır.

Edho İdris kimdir (Ünal Silver) Resmi
Edho İdris

Ünal Silver; 16 temmuz 1948 senesinde İstanbul da dünyaya gelmiştir. Şu an 72 yaşındadır.

Edho İdris karakteri hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Kürşat Demir (Kubilay)

Edho dizisinde Kubilay (Kubi) karakterini canlandıran genç oyuncunun gerçek adı Kürşat Demir’idir. 1990 yılında Sinop ilinde dünyaya gelen Kürşat Demir ilk defa Söz dizisi ile kamera karşısında geçmiştir.

Edho Kubilay Kimdir - Kürşat Demir
Edho Kubilay

Edho Kubilay karakteri hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Tevfik Erman Kutlu (Tekin)

Onur Şan (Emir – Mahkum)

Turgay Tanülkü (Şahin Ağa)

Adnan Biricik (Masa Üyesi Cihan) – Ölerek diziden ayrıldı

Muhammed Cangören (Hamdi)

Şener Savaş (Masa Üyesi Rafet)

Dilşad Şimşek (Avukat Ebru) – Ölerek diziden ayrıldı

Gözde Okur (Edho Mine)

Hakan Atalay (Kaya – İdris’in oğlu) – Ölerek diziden ayrıldı

Gizem Arıkan (Didem – Haşmet’in Kızı)

Uğur Keleş (Derman Korkmaz) – Ölerek diziden ayrıldı

Mustafa Vuran (Adnan)

Ahmet Erkut (Dayı Korkmaz) – Diziden ayrıldı

Ali Yerlikaya (Hakan)

Mikail Kır (Mikail)

Öner Ateş (Cevat Korkmaz – Yaman’ın Kardeşi)

Aybars Düzey (İsmet Korkmaz)

Soner Türker (Selman Korkmaz)

Hakan Aydın (Orhan – Bahar’ın adamı) – diziden ayrıldı

Alp Özgür Yaşin (Seko)

Gökhan Akteke (Rıfkı)

Zafer Kalfa (İsa)

Burak Pamuk (Cihan’ın yeğeni Özcan)

Selim Aygün (Suphi)

Edho oyuncuları 2020-2021 kadrosunda yer alan u ana kadar ana karakterler de dahil olmak üzere toplam da 45 oyuncudan oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu