Dizi Karakterleri

Edho Tufan Ağa Kimdir? Gerçek Adı Bilgileri

Edho Tufan ağa kimdir? Hızır’ın köylüsü Tufan karakterine hayat veren oyuncu kimdir? Masa üyesi bir zamanlar Hızır’ın düşmanı olan Tufan hakkında merak edilen tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Edho dizisi Tufan karakterine hayat veren oyuncu aynı zamanda Kurtar Vadisi dizisinde Memati Baş ile ilk zamanlar düşman sonrasında dost olan Yalçın Bulut karakteri ile adını duyurmayı başarmıştır.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinde silah tüccarı aynı zamanda Karadenizli bir aileyi temsil etmekte. Hızır’ında köylüsü olduğu için eski eşi ile olan sıkıntılı döneminde eşinin sözlerine inanıp Hızır ile düşman olmuş hatta öldürmek için defalarca pusu kursa da gerçeği gördükten sonra Hızır ile yeniden dost olmuştur.

Edho Tufan Ağa (Hüseyin Avni Danyal) Resmi

Edho 5. sezonda masanın en etkin isimlerinden biri haline gelen Tufan ağa, masada eksilen koltuk için İdris2i masaya dahil eden isim oldu. İdris ise Tufan gibi cesur olmak yerine ilk baskıda Korkmazların himayesine girmesi, ileri bölümlerde Tufan ağanın kulağına gidecek.

=> Edho Ceylan hakkında bilgi almak için tıklayınız.

=> Edho Hızır Çakırbeyli kimdir? Öğrenmek için tıklayınız.

Edho Tufan Kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Tufan Ağa karakterine hayta veren oyuncunun gerçek adı Hüseyin Avni Danyal’dır.

Hüseyin Avni Danyal 12 Nisan 1962 yılında Trabzon ilinde dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzonlu olan Hüseyin 2020 yılı itibari ile 58 yaşındadır.

1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Oyunculuk ve Tiyatro alanından mezun olmuştur. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra 6 yıl boyunca Bursa Devlet Tiyatrosunda görev yapmıştır.

Edho Tufan kimdir resmi

İlk defa kamera karşısında “Dost Eller” filminde canlandırdığı karakter ile sektöre adım atmıştır. 1993 yılında “Ferhunde Hanımlar” dizisinde canlandırdığı karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran, sonrasında 2003 yılında “Kurşun Yarası” 2004 yılında “Çemberimde Gül Oya” dizilerinde canlandırdığı karakter sayesinde tanınan bir oyuncu haline gelmiştir.

Hüseyin Avni Danyal’ı meşhur eden 2007 yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Yalçın Bulut isimli karakteri canlandırması ile ünü ülke sınırlarını aşmıştır.

İşte Hüseyin Avni Danyal’ın Yalçın Bulut karakteri ile kısa bir videosu;

Usta oyuncuya 2018 yılında beridir. Edho Tufan ağa daha doğrusu Tufan Tezyürek karakterini canlandırmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu