Dizi Karakterleri

Edho Yaman Korkmaz Kimdir? Hızır’ın Düşmanı Yaman

Edho Yaman Korkmaz Kim? Hangi oyuncu Yaman karakterine hayat veriyor. Hızır’ın düşmanı Edho dizisi Yaman karakteri ve bu karakteri canlandıran oyuncu ve bilgilerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Edho dizisi Yaman Hamdi’nin oğludur. Korkmaz ailesi Hırsızlıkla bir yere varamayacağının farkında olan Yaman en büyük düşmanın Hızır’ı bitirip yeraltı dünyasının hakimi olmak istiyor. Ancak babası Hamdi her defasına abisini ön plana çıkarması Yaman’ın zaafıdır.

Babasına iyi gözükmek için bir çok hamle yapsa da abisinin altında ezilen Yaman, abisinin cezaevinde Edho Alpaslan Çakırbeyli tarafında öldürülmesinden sonra babası Hamdi’nin bir numaralı elemanı olmuştur.

Yaman abisi öldükten sonra Çakırbeylileri dört bir taraftan sıkıştırması sonucu Edho dizisi Hızır Çakırbeyli masayı Korkmazlara bırakıp kendisi masadan ayrılmıştır. Alpaslan eşinin katilleri ile anlaşma sağlayan amcasına her ne kadar kırılsa da Hızır bunu yeğeni Alpaslan’ı korumak için yapmıştır.

Yaman tıpkı Hızır gibi planlı hareket etmeyi seviyor. Hızır’ın hamlelerini önceden öğrenebilmek için Çakırbeyli ailesinin içine Avukat Ebru’yu dahil etmiştir. Bunun dışında bir çok şer odakları ile iş birliği yapmıştır. Kamu içerisindeki bilgiyi de Yavuz üzerinden sağlayan Yaman Korkmaz Çakırbeyli ailesinin tamamını bitirmek istemekte. Bunun içinde büyük savaşın çıkacağı günü iple çekiyor.

Edho Yaman Korkmaz Kimdir

Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinde Korkmaz ailesinin silahlı gücünü yöneten Hamdi Korkmaz karakterinin oğlu Yaman Korkmaz karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Engin Benli’dir.

Edho Yaman Korkmaz kim (Engin Benli) Resmi

Engin Benli en son Diriliş Ertuğrul dizisinde Moğol Komutanı Alıncak karakterine hayat veren ve bu karakterle hafızalara yer etmeyi başaran usta oyuncu 2004 yılında yayınlanan Büyük buluşma dizisi ile ilk defa profesyonel anlamda kamera önüne geçmiştir.

Engin Benli Kimdir

Edho Yaman karakterine hayat veren Engin Benli; 23 Şubat 1970 yılında İzmir ilinde hayata gözlerini açan Engin Benli şu an 50 yaşındadır. 1995 yılında itibaren dizi ve sinema filminde rol alan başarılı isim Çiğdem Saruhan ile evlidir. Rüzgar adında evladı vardır. Eğitim öğretim hayatının büyük bir kısmı İzmir ilinde tamamlayan Benli Anadolu Üniversitesin de eğitim gördükten sonra Devlet Konservatuvarında Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Oyunculuk kariyeri 1995 yılında Ankara Devlet Konservatuvarında oyuncu olarak başlaması ile Engin Benli’nin de oyunculuk kariyeri başlamıştır. Bu zamana kadar bir çok tiyatro oyununda görev alan Engin, ilk defa kamera karşısında 2004 yılında “Büyük Buluşma” dizisi ile başlamıştır.

Edho Yaman kim (Engin Benli) Resmi

Her oyuncunun unutulmayan ve yıldızının parlamasında önemli bir yeri olan diziler elbette olmakta. Engin Benli2nin yıldızının parlaması da kanal D ekranlarında yayınlanan “Kanıt” isimli polisiye dizisinde Orhan başkomiser karakteri ile hafızalara kazınmıştır.

Son zamanlar da Fox TV ekranlarında Savaşçı dizisinde Kuzgun, Poyraz Karayel dizsinde Zafer karakterleri sayesinde dikkatleri yeniden üzerine çekmeyi başarmıştır.

Edho Yaman karakterine bu sezon sonunda kadar hayat vermesi beklenen Engin Benli2nin canlandırdığı Edho dizisi Yaman hakkında kısa bir video ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu