Dizi Karakterleri

Edho Yavuz Sincanlı Kimdir? [Bahar’ın Abisi Yavuz]

Edho Yavuz Sincanlı karakterine hayat veren oyuncu ve bilgileri sizleri için bu yazımızda hazırladık.

Edho dizisi Yavuz karakteri 2020-2021 sezonunda kadroya katılan oyuncular arasında yer alıyor. Yavuz Hızır’ın masasına mafya babası olarak oturmak için babasını harcatmış, Yavuz ve adamları masa da Yavuz’un babası hiç suçu olmamasına rağmen Yavuz’un kurduğu tuzağa düştükten sonra Hızır, Alpaslan’ın eşini öldüren ekip içinde Sincanlıların adamı olduğunu anlayınca Hızır Çakırbeyli Yavuz’un babasını öldürmüştü.

Yavuz, babası öldükten sonra planladığı gibi Hızır’ın masasına mafya babası olarak yoğursa da Edho Bahar karakteri Yavuz’un düşmanlarla iş birliği yaptığını düşünüp Hızır Çakrbeylinin yolun ortasında kurduğu tuzağa düşürüp ağır yaralansa da Hızır ölmemişti.

Edho dizisi Yavuz Sincanlı - Erol Babaoğlu Resmi
Edho dizisi Yavuz Sincanlı Resmi

Yavuz Sincanlı bir taraftan kendisini korumak için Yaman ve adamlarına yakın olurken bir taraftan Fetö ile arasını sıkı tutmaya çalışıp Hızır ve ekibi arkasından plan kurmuştu. Son zamanlarda Eşkıya dünyaya Hükümdar olmaz dizisinde Yavuz karakteri fetö’nün yanın da yer almayıp, güçlü olan Hızır ve adamlarının yanına yer almaya karar verdikten sonra, Yavuz Hızır’a fetö içerisinde yer alan önemli isimleri tek tek söylemişti.

Hızır de bu listeye istinaden bir bir yakalayıp infaz etmeye başladı.  Kısaca Edho dizisi Bahar’ın kardeşi Yavuz karakteri bu hikaye çerçevesinde karşımıza çıkmıştır.

Edho Yavuz Sincanlı Kimdir

Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz Yavuz Sincanlı karakterine hayat veren oyucunun gerçek adı Erol Babaoğlu.  En son 2009 yılında Alayına İsyan dizisinde rol almıştır.

Edho Yavuz Sincanlı - Erol Babaoğlu Resmi
Edho Yavuz Sincanlı Resmi

Erol Babaoğlu ilk defa kamera karşısında 1999 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Ruhsar dizisinde rol alması ile profesyonel oyunculuğa adım atmıştır.

Erol Babaoğlu Kimdir

Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinde Yavuz Sincanlı karakterini canlandıran oyuncu Erol Babaoğlu; 22 Haziran 1977 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Şu an 44 yaşındadır.

Cağaloğu Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. 1996-1999 yılları arasında Şahika Tekand Stüdio da oyunculuk üzerine eğitim almıştır. 2014 yılında Daire filmi ile 25. Ankara Film Festivalinde en İyi yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır.

Erol Babaoğlu’nun Dizileri (Edho Dizisi Yavuz)

  • Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz – 2020 Yavuz Sincanlı
  • Alayına İsyan – 2009 (Barudi Kasım)
  • Pars Narkoterör – 2008 (Barudi Kasım)
  • Kader – 2007 (Mennan)
  • Arapsaçı – 2004
  • Hayat Bilgisi – 2003
  • Bilincin Haritası – 2002
  • Tatlı Hayat – 2001
  • Üzgünüm Leyla – 2000
  • Ruhsar – 1999

Erol Babaoğlu Edho Yavuz karakterini halen devam ettirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu