Dizi Karakterleri

Gönül Dağı Meryem Kimdir? Rıfat’ın Sevdiği

Gönül Dağı Meryem rolüne hayat veren oyuncu bakın kim! Gönül Dağı Meryem hakkında merak edilenler yazımızda sizleri bekliyor!

Gönül Dağı Dizisi Meryem Karakteri Kim?

Eskişehir’de çekilen Cumartesi akşamlarının sevilen dizisi Gönül Dağı dizisinde Meryem, görme engelli bir kızdır. Mahallenin çaycısı Rıfat’ın ilk gördüğü anda etkilendiği Meryem, dünya güzeli bir kızdır.

gonul dagi meryem resmi

Rıfat annesinin verdiği düğümü götürürken sesini duyduğu Meryem’i uzaktan izler. Meryem bundan habersiz hem şarkısını söyler hem de saçlarını tarar, Rıfat ise hayran hayran izler onu.

Meryem’in görme engelli olduğunu fark eden Rıfat, yüreğine düşen aşkı bakalım nasıl anlatacak izleyip göreceğiz.

Gönül Dağı Meryem Gerçek Adı Dizileri

Sevilay Gültekin Gönül Dağı Meryem rolüyle ekranlara gelmektedir. 1997 yılında dünyaya gelen oyuncu model olarak da çalışmaktadır.

sevilay gultekin resmiİstanbul Gelişim Üniversitesi mezunu olan oyuncu, Beyti Engin’den oyunculuk dersleri almıştır. Hasan Güngör Management oyuncusu olan Gültekin, “Garnier” ve “Denizbank” reklam filmlerinde rol almıştır.

Daha önce yine TRT 1 dizisi olan “Elimi Bırakma” dizisinde Sumru karakterinin gençliğine hayat vermiş olan oyuncu Gönül Dağı dizisinde Görme Engelli Meryem rolüyle merak uyandırdı.

Gönül Dağı Meryem Dizileri ve Filmleri

  • Yeni Gelin (Turist Anna) – 2018
  • Elimi Bırakma (Genç Sumru) – 2019
  • Gönül Dağı (Meryem) – 2021

Gönül Dağı Meryem Kaç Yaşında?

24 yaşındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu