Dizi Oyuncu Kadrosu

Mahkum Dizisi Oyuncuları Kadrosu (Fox Tv)

Fox Tv Mahkum Oyuncuları Gerçek Adları

Mahkum dizisi oyuncuları bakın kim! Fox Tv ekranlarının yeni dizisi Mahkum dizisinde rol alan oyuncular ve karakteri bu yazımızda sizleri bekliyor.

MF Yapım’ın FOX için çekeceği “Innocent Defendant” dizisinin uyarlaması Mahkum’un hazırlıkları “The Split” uyarlaması “Evlilik Hakkında Her Şey” öne alındığı için ertelenmişti.

mahkum dizisi oyunculari resmiVolkan Kocatürk yönettiği, Uğraş Güneş ise kaleme aldığı dizide bakın kim kimi canlandıracak.

Mahkum Dizisi Oyuncu Kadrosu

 • Onur Tuna – Fırat Bulut
 • İsmail Hacıoğlu – Savaş / Barış
 • Seray Kaya – Cemre Uysal
 • Melike İpek Yalova – Büge
 • Hayal Köseoğlu – Saşa
 • Hakan Karsak – Hacı
 • Anıl İlter – Savcı Tahir
 • Tugay Mercan – Paşa
 • Muharrem Türkseven – Kamber
 • Bülent Seyran – Müdür
 • Furkan Kalabalık – Bekir
 • Burcu Cavrar – Ceyda
 • Gülçin Hatıhan – Nazan
 • Murat Şahan – Gardiyan Mücahit
 • Gürberk Polat – Eren
 • Ramiz Mullamusa – Ali
 • Emre Özcan – Rafi
 • Alya Sude Mazak – Nazlı
 • İlker Yağız Uysal – Can
 • Bülent Düzgünoğlu – Başsavcı
 • Hakan Salınmış – Beybaba
 • Nihal Koldaş – Tomris Yesari
 • Mehmet Ulay – Zahit Yesari
 • Talat Bulut – Sinyor
 • Melih Çardak – Yadigar

————————————–

 • Barış Aksavaş
 • Alperen Aldanmaz
 • İrem Deniz
 • Alara Bozbey – Zeynep
 • Gökhan Tercanlı – Zafer
 • Ece İrtem – Ferda

Mahkum Dizisi Oyuncuları Gerçek İsimleri

Onur Tuna – Mahkum Fırat Bulut

“30’lu yaşlarının başında, Cumhuriyet savcısı. Hem çok iyi bir hukukçu hem de gözü kara. Cinayet soruşturmalarını titizlikle yürütürken, ailesine çok az zaman ayırabiliyor. Karısı Zeynep bu durumdan hiç memnun değil. 5 yaşına basan kızları Nazlı da babasına çok düşkün.

Fırat, çalışmadığı zamanların tamamını kızına ayırıyor. Ne yaparsa yapsın, sorumluluklarını yerine getirmek, hayatı ihmal etmekten daha önemli Fırat için… Annesi ve babasını genç yaşta kaybetmiş. Öğretmen olan karısı Zeynep’i ve kızı Nazlı’yı her şeyden çok seviyor… Benzerine az rastlanır bir savcı profili. Cübbeli ama sokaktan geldiği için insanı, memleketi tanıyor.

Polisiye dizilere düşkün. Cinayet dizilerindeki katili 10. dakikada tahmin edebiliyor genelde… Zeki ve eğlenceli bir adam… Korkusuzca tüm davaların üzerine giden Fırat’ın yolu Türkiye’nin en zengin adamının oğlu Barış Yesari’yle kesiştiğinde değişecek.”

onur tuna resmi

2 Temmuz 1985 tarihinde Çanakkale de hayata gözlerini açan Onur Tuna, şu an 36 yaşındadır. Aslen Çanakkaleli olan Onur Tuna aslen Selanik göçmenidir.

1,97 boyunda olan Tuna, oyuncu olmadan önce hem basketbol hem voleybol hem de futbol sporları ile profesyonel olarak ilgilenmiştir.

2014 yılında “Bir küçük Eylül Meselesi” filminde Atıl karakterine hayat vermesi ile beyazperde ile tanışmıştır. Daha önce Fox Tv ekranlarında yayınlanmış olan “Mucize Doktor” dizisinde başrolde yer almıştır. Yeni sezonda Mahkum dizisi oyuncuları arasında yer almaktadır.


İsmail Hacıoğlu (Mahkum Savaş/Mahkum Barış)

“87’de New York’ta Amerikan pasaportu kazanarak doğdular… Forbes listesine göre Avrupa’nın en zengin 100 iş adamından birisi olan Zahit Yesari’nin tek yumurta ikizi oğulları…

Zahit; küvözde ağlayana Savaş, gülene Barış ismini verdi. İlkokuldan sonra ikisi de Robert Koleji’ni kazandı. İlk senelerde Barış, Savaş’tan çok daha başarılı bir öğrenciyken, ergenlikle birlikte Barış okulun bir numaralı serserisine dönüştü. Savaş ise okulu yüksek bir ortalamayla bitirip Yale’in sınavlarını kazandı.

Türkiye’nin inşaat devi Yesariler’in iki oğlu da yeni kuşak için yetişeceklerken, Barış Amerika’da üniversiteyi altıncı ayında bıraktı ve Amerika’nın en hareketli ortamlarında takılmaya başladı… Savaş Yale’i bitirmek için gece gündüz ders çalışırken, Barış sürekli gezdi, tozdu, partiledi.

Sanatla ilgilendi. Savaş o arada okulu bitirip İstanbul’a döndü ve şirketin yönetim kadrosuna katıldı. Hayat seçimlerden ibaretti ve seçimleri DNA’ları aynı olan ikiz kardeşleri bambaşka insanlara dönüştürdü… Savaş beyazsa, Barış siyahtı…”

ismail hacioglu resmi

1985 yılında dünyaya gelen oyuncu son olarak “Hükümsüz” dizisinde Selim rolüne hayat vermiştir. “Ayla”, “Çocuk”, “Çakal” oyuncunun rol aldığı yapımlardan bazılarıdır. Oyuncu Mahkum dizisi oyuncuları arasında yer alamkta ve Barış ve Savaş adlı ikiz kardeşlere hayat vermektedir.


Seray Kaya – Mahkum Cemre

“30’lu yaşlarda… Ankara Hukuk Fakültesi’ni dereceyle bitirdi… Zeki, güzel ve çok hırslı… Çok çalışkan ve yıldızı yüksek bir avukat olmasına rağmen çok başarısız. Hukuk bürolarında çaylak avukat olarak başladı ama kurumsal hayata ayak uyduramadığından kovuldu.

Devlet kadrosunda, kimsenin almadığı ya da almaya cesaret edemediği davaları alan bir kamu avukatı olarak çalışıyor… Özellikle kadın ve çocuk davalarını seçiyor.

Motoruyla adliyeden adliyeye koşturuyor… Henüz kazanabildiği bir dava yok… Mahkemede ikna edebildiği bir savcı ya da hakim olmadı. Fırat’ın masumiyetini kanıtlayacağı büyük duruşma en büyük davası olacak.”

seray kaya resmi

1991 yılında dünyaya gelen oyuncu, son olarak “Kuruluş Osman” dizisinde Lena Hatun rolüne hayat vermiştir. Mahkum dizisi oyuncuları arasında yer alan güzel oyuncu, “Kadın” dizisinde Şirin rolüyle adını duyurmuştur.


Melike İpek Yalova (Mahkum Dizisi Büge Yesari)

“30’lu yaşlarda… Doğma büyüme İstanbullu bir cadde kızı… Babası orta ölçekli bir müteahhit, annesi ev hanımı… Bir evin tek kızı olarak ailenin de prensesi olarak büyüdü. Öğrencilikten itibaren kışları İstanbul, yazları Alaçatı bir hayat yaşadı…

Zenginliği, gösterişi hep sevdi… Zehirli bir güzelliğe sahip… O kadar ki, Türkiye’nin en zengin adamının iki oğlunu da kendine aşık etti. Barış Yesari’yle bir yaz akşamında tanıştı. Şahane bir konserin ardından sabahladılar. Birbirlerine aşık oldular.

Bu fırtınalı yaz aşkı, kış gelince Barış’ın bir süreliğine yurt dışına dönmesi yüzünden çatırdadı… Büge, Barış’a çok aşıktı ama Barış evliliği düşünmüyordu. Barış ortada yokken Savaş’la tanıştı. Savaş, Büge’yle Barış’ın ilişkisini bilmiyordu.

Büge, Savaş’a bakınca evlenilebilir bir Barış sureti görüyordu. Yesari Ailesi’ne girmek de onun için çok önemliydi. Büge ve Savaş, muhteşem bir düğünle evlendiler. Büge hala Barış’a aşıktı. Barış da ona… Yesariler’in bir parçası olarak kalmak hayatının tek amacına dönüştü.”

melike ipek yalova resmi

29 Nisan 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur.

“Muhteşem Yüzyıl” dizisiyle ilk kez ekranlara gelen oyuncu, “Bir Zamanlar Çukurova” dizisinde Doktor Müjgan rolüyle hafızalara yer etmiştir.


Hayal Köseoğlu – Mahkum Dizisi Sasha

“Barış Yesari’nin sağ kolu, her türlü işini yaptırdığı çok özel bir gangster. Cesaretinin ve zekasının getirdiği gücü hayranlık uyandıran; bu görüntüsünün altındaki duygusal kırılganlığı ise iç acıtan bir kadın.

Zorlu bir çocukluk geçirdi. Annesinin erken yaşta kanserden ölümünün çok etkisinde kalıp 15 yaşında anoreksi hastalığına yakalandı ve buna rağmen hayata karşı güçlü durmak için lisedeyken kick boks öğrendi.

Antalya’da doğan Sasha’nın annesi Ukraynalı, babası Türk. Annesinin ölümünden sonra evden kaçtı. Çocukluğundan beri bilgisayar başında anti sosyal bir hayatı vardı, müthiş bir hackera dönüştü. 20’li yaşlarına geldiğinde İstanbul’da suç ortamlarına girdi.

Erkek arkadaşı intihar ettikten sonra tamamen değişti. Sokaklarda yatmaya, uyuşturucu kullanmaya başladı. Bir gece yarısı Beyoğlu’nda Barış Yesari onu sokakta yattığı yerden kaldırdı ve yanına aldı.

O zamandan beri Barış için çalışıyor. Bazen öldürerek, bazen algı yaratarak iş çözüyor. Kılıktan kılığa girebilen, her işi olağanüstü bir soğukkanlılıkla çözebilen bireysel bir anarşist.”

hayal koseoglu resmi

26 Mayıs 1992 tarihinde dünyaya gelen Köseoğlu, İstanbul doğumludur. Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü mezunudur.

“İstanbullu Gelin”, “Mahallenin Muhtarları”, “Aşk-ı Memnu”, “Muhteşem Yüzyıl” oyuncunun rol aldığı dizilerden bazılarıdır. Son olarak “Mucize Doktor” dizisinde Açelya karakterine hayat veren oyuncu, yeni sezonda Mahkum dizisi oyuncuları arasında yer alıyor ve Saşa rolüyle ekranlara geliyor.


Hakan Karsak – Mahkum Dizisi Hacı Alagöz

Fırat Bulut’un hapse gönderdiği aşiret lideri. Hapiste de adını duymayan olmayan Hacı, Fırat’tan intikam alma düşüncesiyle başladığı yolun sonunda onunla iyi bir dost olur. Hem uğradığı haksızlığı ortaya çıkarır hem de Fırat’ın amacına ulaşmasında en büyük destekçi olur.

Hakan Karsak

1 Nisan 1975 yılında Ankara da dünyaya gelmiştir. Aslen Ankaralı olan Hakan Karsak 1992 yılında Ankara Gençlik Tiyatrosunda amatör olarak başladığı tiyatro oyunculuğunda kendisini geliştirmiştir. Uzun yıllar “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde Enişte rolüne hayat veren oyuncu Mahkum dizisi oyuncuları arasında.


Anıl İlter (Mahkum dizisi Tahir)

Fırat’ı hep kendine rakip görmüş olan Tahir, sevdiği kızı Fırat’a kaptırdığı için hala hırs içindedir. İşinde de Fırat’ın önüne geçemeyen Tahir, Fırat’a destek olmak yerine onu düştüğü durumdan kurtulmaması için uzun süre direnir.

anil ilter resmi

“Sen Çal Kapımı” dizisinde Engin rolüne hayat vermiş olan başarılı oyuncu, Kuşdili Oyunculuk Merkezi’nden oyunculuk eğitimi almıştır.


Hakan Salınmış (Mahkum Beybaba)

Koğuştaki en sakin mizaca sahip kişidir. Baba gibi yaklaştığı Fırat’a yardım eder. Fırat ise onun aklanması için elinden geleni yapacaktır.

hakan salinmis resmi

1964 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. “Ramo”, “İyi Günde Kötü Günde” gibi yapımlarda rol alan oyuncu, “Doğduğun Ev Kaderindir” dizisinde Ali Rıza Dayı’ya hayat vermiştir.


Tugay Mercan – Mahkum Dizisi Paşa

Fırat’ın koğuş arkadaşlarından biridir. Tek isteği bir an önce hapisten kaçıp dışarı çıkmaktır.tugay mercan resmi

Son olarak “Şafak Vakti” filminde rol alan oyuncu Blu Tv dizisi “Saklı” da İlhan karakterine hayat vermiştir. “Kızım” dizisinde Uğur rolüyle hafızalara yer eden oyuncu, “Suskunlar” dizisinde Yanık karakterine hayat vermiştir.


Nihal Koldaş – Mahkum Dizisi Tomris Yesari

Savaş ve Barış’ın annesidir. Barış’ın kim olduğunu gayet iyi bilmektedir. Evlatlarının üzülmesini istemeyen bir anne olan Tomris, yaşlılığa bağlı olarak hafıza ile ilgili sıkıntılar yaşamaktadır.

nihal koldas resmi1956 yılında Ankara’da dünyaya gelen oyuncu ayrıca yapımcı kimliğiyle de tanınmaktadır. Ay Yapım imzalı “İçerde” dizisinde Füsun karakterine hayat vermiş olan başarılı oyuncu yeni sezonda Mahkum dizisinde Tomris Yesari rolüyle kariyerine devam etmektedir.


Bülent Düzgünoğlu – Mahkum Dizisi Başsavcı

Fırat’ın suçsuz olduğuna inanır. Bu nedenle de her zaman ona destek olur. Fırat aklandığında da en mutlu olanlardan biri o olur.

bulent duzgunoglu resmi

“Kırgın Çiçekler” dizisinde Yavuz rolüyle seyirciyle buluşmuş olan oyuncu son olarak “Baş Belası” dizisinde Mehmet Amir karakterine hayat vermiştir.


Muharrem Türkseven – Mahkum Dizisi Kamber

Fırat’ın hapishane arkadaşıdır. Klarnet ustası olan Kamber, maddi sıkıntılar nedeniyle bir suçu üstlenmiş ve bu nedenle hapse düşmüştür.

muharrem turkseven resmi

1989 yılında doğan oyuncu, son olarak “Benim Adım Melek” dizisinde Mahmut karakterine hayat vermiştir.


Bülent Seyran (Mahkum dizisi Hapishane Müdürü)

1976 yılında Almanya’da dünyaya gelen başarılı oyuncu, “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinde Rahmi rolüyle adından söz ettirmiştir.bulent seyran resmi

Son olarak TV8 ekranlarında yayınlanmış olan “Kırmızı Oda” dizisinde Fahri rolüyle konuk olan oyuncu,  Exxen dizisi “Sihirli Annem” dizisinde Avni rolüyle de ekranlara gelmektedir.


Furkan Kalabalık (Mahkum Dizisi Bekir)

Zeyno’nun kardeşidir. Gardiyan olarak çalışmaktadır. Fırat’ı başta suçlasa da sonra gerçeği öğrenip ona yardımcı olur.

furkan kalabalik resmi24 Nisan 1993 tarihinde Kocaeli’nde dünyaya gelmiştir. Ay Yapım imzalı “Çarpışma” dizisinde Adem rolüyle adından söz ettiren oyuncu, “Ex Aşkım” adlı yapımda Bulut rolüne hayat vermiştir.


Burcu Cavrar (Mahkum Dizisi Ceyda)

Barış’ın sekreteridir. onun attığı her adımı telefonla başkalarına aktarır. 

burcu cavrar resmi28 Mart 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu “Ramo” dizisinde Cavidan rolüyle adından söz ettirmiştir. Gaye Sökmen Ajans oyuncusudur.


Gülçin Hatıhan – Mahkum Dizisi Nazan

Cemre’nin teyzesidir. Hayat dolu bir kadın olan Nazan, kuaför olarak çalışmaktadır. Cemre’nin en büyük desteğidir.

gulcin hatihan resmi1972 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu son olarak “Hercai” dizisinde Handan karakterine hayat vermiştir. Yeni sezonda ise Mahkum dizisi oyuncuları arasında yer almakta ve Nazan karakterine hayat vermektedir.


Murat Şahan (Mahkum dizisi Gardiyan Mücahit)

Hapishane gardiyanıdır. Müdürün odasına girip hırsızlık yapar.

murat sahan resmi1987 yılında Ankara’da dünyaya gelen oyuncu, “Söz” dizisiyle adından söz ettirmiştir. Son olarak “Zalim İstanbul” dizisinde rol alan oyuncu yeni sezonda Mahkum dizisinde Gardiyan Mücahit karakterine hayat vermektedir.


Mehmet Ulay

mehmet ulay resmi


Talat Bulut – Mahkum Dizisi Sinyor

Barış ve Fırat’ın düşmanı. Evlatlarını da kaçırıp onlara ders verme derdindedir.

talat bulut resmi1956 yılında dünyaya gelen oyuncu son olarak “Yasak Elma” dizisinde Halit Argun rolüyle ekranlara gelmiştir. Mahkum dizisi oyuncuları arasında yer almaktadır.


Melih Çardak – Mahkum Dizisi Yadigar

Beybaba’nın eski dostudur. Hapisten çıktıklarında ona sığınırlar. O da herkese kol kanat gerer.

mahkum yadigar kimdir resmi1959 yılında dünyaya gelen oyuncu, son olarak “Kalp Atışı” dizisinde Bahtiyar ağa rolüne hayat vermiştir.


Alara Bozbey – Zeynep

alara bozbey resmi

Anıl İlter

anil ilter resmi

Ece İrtem – Mahkum Dizisi Ferda

1991 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. 1.72 boyunda olan oyuncu, Yaşar Üniversitesi Opera Şan Bölümü mezunudur.ece irtem resmi

Sadri Alışık Kültür Merkezinde oyunculuk eğitimi almış olan oyuncu, “Yeni Gelin”, “Paramparça”, “Payitaht Abdülhamid” gibi dizilerde rol aldı.

Ramiz Mullamusa – Mahkum Dizisi Ali

24 Haziran 1999 tarihinde Hatay’da dünyaya gelmiştir. 22 yaşında olan oyuncu, daha önce Atv ekranlarında yayınlanmış olan günlük dizi “Beni Bırakma” oyuncu kadrosunda yer almıştır.ramiz mullamusa resmi

Ardından TRT 1 ekranlarında Cumartesi akşamları yayınlanan “Gönül Dağı” dizisinde Aziz adında mucitler peşinde olan genç bir delikanlıya hayat vermiştir.

Mahkum dizisi oyuncuları konusunda yazdığımız yazımız oyuncular netleştikçe güncellenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu