Dizi Karakterleri

Mahkum Savcı Tahir Kimdir? Gerçek Adı Yaşı

Mahkum Savcı Tahir bakın kimmiş! Fox Tv ekranlarının fenomen dizisi Mahkum’da Tahir belki de ne çok kızdığımız karakterlerden biri.

MF Yapımın yapımcılığını üstlendiği “The Innocent Defendant” dizisinde uyarlanmış olan Mahkum dizisinde Savcı Tahir, Fırat’ın üniversiteden arkadaşıdır.

mahkum savci tahir resmiFırat’ı hep kendine rakip görmüş olan Tahir, sevdiği kızı Fırat’a kaptırdığı için hala hırs içindedir. İşinde de Fırat’ın önüne geçemeyen Tahir, Fırat’a destek olmak yerine onu düştüğü durumdan kurtulmaması için uzun süre direnir.

Fırat’ın kızının konuşması sonrasında yaptıklarına pişman olan Tahir, dizinin sonunda yargılanmak zorunda kalır. Mahkum dizisinde Beybaba kimdir için tıklayınız.

Mahkum Savcı Tahir Gerçek Adı Dizileri

Anıl İlter Mahkum dizisinde Savcı Tahir rolüne hayat vermektedir. “Sen Çal Kapımı” dizisinde Engin rolüne hayat vermiş olan başarılı oyuncu, Kuşdili Oyunculuk Merkezi’nden oyunculuk eğitimi almıştır.anil ilter resmi

2008 yılında “Ölümsüz Kahramanlar” adlı dizide Süleyman karakterine hayat veren oyuncu “Ece” dizisinde Oğuz karakterini canlandırmıştır.

“Gece Gündüz” adlı dizide Serdar olarak karşımıza çıkan oyuncu, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “Kahireli Palas”, “Kızıl Elma”, “Üç Arkadaş”, “Ece” adlı dizilerde rol almıştır. 2015 yılında “Kara Ekmek” adlı dizide iki sezon Ali karakterine hayat veren oyuncu, “Köstebekgiller”, “Nane ile Limon”, “Bir Avuç Deniz” adlı sinema filmlerinde rol almıştır.

“İlişki Durumu: Evli” dizisinde Erkut karakterine hayat veren oyuncu, “Şahane Damat” dizisinde de Engin karakterine hayat vermiştir.  “İstanbullu Gelin” dizisinde Mert karakterine hayat vermiş olan oyuncu yeni sezonda “Mahkum” dizisinde Tahir karakterine hayat vermektedir.

Mahkum Savcı Tahir Kaç Yaşında?

Ünlü oyuncu 41 yaşındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu