Dizi Karakterleri

Maraşlı Şirin Hanım Kimdir? Zeliş’in Bakıcısı (Nihal Dinçel Biyografisi)

Burak Deniz ve Alina Boz’un başrolünde yer aldığı Maraşlı dizisinde Zeliş’in bakıcısı olan Şirin Hanım dikkat çeken karakterlerden biri. Maraşlı Şirin Hanım kimdir, Maraşlı Şirin Hanım gerçek adı ne, hangi dizide rol aldı sorularının yanıtlarını bu yazımızda sizlerle paylaştık.

Maraşlı Şirin Hanım Karakteri

Maraşlı işi nedeniyle çoğu kez evde bulunmuyor. Bu süreçte Zeliş’in sorumluluğunu alan kişi Şirin Hanım’dır. Şirin Hanım hem Zeliş’e bakar hem eve bakar hem yemek yapar. İyi kalpli biri olan Şirin Hanım, Maraşlı’nın da komşusudur.marasli sirin resmi

Mahur ile tanışan Şirin Hanım onu çok beğenir ve Zeliş’e iyi geldiğini de Maraşlı ile paylaşır. Maraşlı’yı oğlu gibi seven ve meraklı bir karaktere sahip olan Şirin Hanım onun evlenip bir yuva kurmasını istemektedir.

Maraşlı Şirin Hanım Gerçek Adı Dizileri

Nihal Dinçel Maraşlı dizisinde Zeliş’in bakıcısı olan Şirin Hanım rolüyle dikkat çekmektedir. Son olarak Birkan Sokullu ve Sinem Kobal’ın başrolünde yer aldığı “Yüz Yüze” dizisinde rol almış olan oyuncu, “Geniş Aile: Komşu Kızı”  sinema filminde bir anneye hayat vermiştir.nihal dincel resmi

1965 yılında Ankara’da dünyaya gelen oyuncu, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Nihal Tercan adıyla da gördüğümüz oyuncu, “Alija” dizisinde de rol almıştır.

Nihal Dinçel Dizileri ve Filmleri

  • Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi – 2010
  • Bizim Evin Halleri – 2012
  • Yüz Yüze – 2017
  • Alija – 2017
  • Geniş Aile: Komşu Kızı (Nebil Anne)
  • Maraşlı (Şirin Teyze) – 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu