Oyuncu Biyografisi

Mehmet Sait Ergenç Kimdir? Teşkilat Dizisi Ayvaz

Mehmet Sait Ergenç kimdir, Mehmet Sait Ergenç kaç yaşında, hangi dizilerde rol aldı sorularının yanıtları sizlerle! Ekranların sevilen oyuncularından birinin kardeşi olan oyuncu hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar sizlerle!

TRT 1 ekranlarında her Pazar yayınlanan Teşkilat dizisinde Köroğlu’nun sağ kolu olan Ayvaz rolüne hayat veren oyuncu hakkında merak edilenleri sizler için hazırladık.

Mehmet Sait Ergenç Kim? Hangi Dizide Rol Aldı?

26 Kasım 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur.mehmet sait ergenc kim resmi

Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri alan Ergenç, Craft Atölye’de de oyunculuk eğitimi almıştır. Başarılı oyuncu Halit Ergenç’in kardeşi olan oyuncu, BKM yapımın sevilen dizisi “Ramo” dizisiyle sektöre adım atmıştır. “Ramo” dizisinde Kirpi rolüne hayat veren oyuncu kariyerine Teşkilat dizisiyle devam etmektedir.mehmet sait ergenc resmi

“Teşkilat” dizisinde Ayvaz rolüyle dikkat çeken oyuncunun babası da oyuncudur. Besteleri ile de tanınan Sait Ergenç 2008 yılında vefat etmiştir.

Mehmet Sait Ergenç Kaç Yaşında?

27 yaşındadır.

Mehmet Sait Ergenç Dizileri ve Filmleri

  • Ramo (Kirpi) – 2020 / 2021
  • Teşkilat (Ayvaz) – 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu