Dizi Karakterleri

Mucize Doktor Ali Vefa Kimdir? (Dizileri & Filmleri)

Mucize Doktor Ali Vefa karakteri dizinin en dikkat çeken ve dizinin baş rolünde yer alan Ali Vefa’nın hastalığı ne? Mucize doktor dizisi Ali Vefa kimdir sorularının cevaplarını detaylı olarak bulabilirsiniz.

12 Eylül 2019 tarihinde Fox TV ekranlarında yayın hayatına başlayan Good Doctor isimli diziden dilimize uyarlanmıştır.

İlk yayınlandığı günden bu zamana kadar Ali Vefa’yı izleyenler çok sevdi. Yeri geldiği hastalığına ve yaşadıklarına üzüldük. Yeri geldi empati yapıp Ali vefa gibi düşünmeye çalıştık.

Ali Vefa’nın Hastalığı Ne?

Çözülemeyen hastalıklara sunduğu alternatif yöntemlerle hastaların hayatını kurtaran Ali Vefa’nın hastalığı Savant sendromudur.

Mucize Doktor Ali Vefa
Oyuncu Taner Ölmez – Mucize Doktor Ali Vefa

Savant Sendromu; Normal insanların akıl edemeyeceği şekilde düşünme yetisidir. Olayları üç boyutlu görüp değerlendirebilen, kısa sürede kitabı ezberleyebilen üstün hafıza yeteneğidir. Bu tarz hastalığa yakalanan kişiler de normal insanların kolayca yapabildiği davranışları yapamazken, normal insanların asla aklına gelmeyecek işleri kolayca yapabilme yetisidir.

“Ali vefa rolünü ilk duyduğumda bu konuda karşıya duyguyu en iyi şekilde aktarmak için bol bol gözlem yaptım” (Mucize Doktor Ali Vefa) Taner Ölmez

Ailemizden biri gibi olan sevilen karaktere can veren yakışıklı oyuncunun kim olduğu hemen alt kısımda sizleri sabırsızlıkla bekliyor.

Mucize Doktor Ali Vefa Kim

12 Eylül tarihinde Fox TV ekranlarında başlayan Good Doctor isimli diziden dilimize uyarlana Mucize Doktor Ali vefa karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Taner Ölmez.

Taner Ölmez; 9 Ağustos 1986 yılında Tunceli de hayata gözlerini açan yakışıklı oyuncu aslen Tuncelilidir. 34 yaşında olan Taner ölmez Aslan burcudur.

Mucize Doktor Ali Vefa kim resmi
Taner Ölmez – Mucize Doktor Ali Vefa kim resmi

Mucize Doktor’un Ali Vefa’sı olarak karşımıza çıkan yakışıklı oyuncu Taner ölmez İstanbul Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur. 1,75 boyunda  ve 65 kilo ağırlığında olan Taner ilk defa 2009 yılında “Kapalı Çarşı” isimli dizide “Gıyabettin” karakterine hayat vermesi ile dizi sektörüne adım atmıştır.

2013-2015 yılları arasında Medcezir dizisinde canlandırdığı “Mert” karakteri ile yıldızı parlamıştır. 2017 yılında Show TV de yayınlanana “Yüz Yüze” isimli dizde canlandırdığı “Aleko” karakteri oldukça sevilmiştir.

Mucize Doktor Ali Vefa karakterini canlandırdığı sırada Türkiye’nin  Netfilix de ilk internet dizisi olan Hakan Muhafız dizisinin 3. sezonunda Burak karakterini canlandırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu