Dizi Karakterleri

Mucize Doktor Beliz Kimdir? (Hastanenin Sahibi)

Mucize Doktor Beliz karakteri bu sezona damga vuranlardan birisi olacak. Zira yakın zamanda üvey annesini Kıvılcım’ı kaybetmesi ile babasından ve Kıvılcım’dan ona bir bebek kaldı. Berhayat hastanesinin sahibi olan Beliz, kardeşini evladı gibi büyüterek. Bu yönü ile bu sezon en dikkat çeken karakterlerden birisi olacak.

Mucize Doktor dizisi Beliz; babasından kalan Berhayat hastanesini işletmektedir. Kıvılcım ile yaşadığı sürtüşmeden sonra Beliz’in tek derdi Berhayat hastanesini iflasa sürüklemeden eskisinden daha iyi konuma çıkartmak için Adil hoca ile birlikte el eve verip Kıvılcım’a karşı cephe alır.

Mucize Doktor Beliz (Hazal Türesan)
Mucize Doktor Beliz – Oyuncu Hazal Türesan resmi

İlk sezon bu hikaye ile karşımıza çıkan Beliz bu sezon Kıvılcım ile babasının çocuğu olan bebeğin bakımını ile ilgilenecek. Zaman zaman duyusal anlara sahne olacak olan Beliz karakterine hayat veren oyuncunun bilgileri hemen alt kısımda sizleri bekliyor.

Mucize Doktor Beliz Kim

12 Eylül 2019 tarihinde Fox TV ekranlarında başlayan Mucize doktor Beliz karakterini canlandıran güzel oyuncunun gerçek adı Hazal Türesan. En son Atiye dizisinde ajan karakterine hayat veren güzel oyuncu gerek canlandırdığı karakteri izleyiciye yaşatması, gerekse güzelliği ile dikkatleri bu yıl da üzerine çekecek.

Mucize Doktor dizisi Beliz kim resmi
Mucize Doktor dizisi Beliz kim resmi – (Hazal Türesan)

Hazal Türesan; 7 Mayıs 1985 yılında Ankara da hayata gözlerini açan Hazal şu an 35 yaşındadır. Aynı dizide rol alan Onur Tuna ile yaşıt olan Türesan 2008 yılında “Unutma Beni” isimli dizide canlandırdığı Azra karakteri ile profesyonel oyunculuğa adım atmıştır.

Her oyuncunun parlamasında bir dizi yada filmin yeri diğerlerine göre çok daha büyük etki uyandırıyor. Hazal Türesan’ın da yıldızının parlaması 2014 yılında “Kara Para Aşk” isimli dizide canlandırdığı “Aslı Denizer” karakteri ile ülkemizde tanınan bir oyuncu haline gelmiştir.

İlk sinema deneyimini ise 2014 yılında “Bir don Juan Öldürmek” isimli sinema filmde canlandırdığı karakter sayesinde beyaz perde ile tanışmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu