Dizi Karakterleri

Mucize Doktor Tanju Hoca Kimdir?

Mucize Doktor Tanju karakterine hayat veren oyuncu ilk sezon baş hakim olmak için kıvılcım ile türlü türlü oyuncular yapmış, ancak Adil Hoca sapa sağlam Berhayat hastanesinde baş hekim olarak kalmıştı.

Bu sezon Ali Vefa ilk bölümde patlama sırasında Kıvılcım yaralanmış, Ali Vefa da Kıvılcım’ı kurtarmak yerine Beliz2in babasından olma bebeği kurtarması nedeniyle Kıvılcım yaşamını yitirdi.

Tanju hoca bu olayların sorumlusu olarak Ali Vefa Kıvılcım’ı değil, bebeği kurtarmasını sağlık kuruluna şikayet etmesi sonucunda hem Ali vefa hem de hocası Ferman hoca ceza almıştı. Lakin tüm bunlar Tanju hocanın sinirini geçirmez.

Mucize Doktor Tanju Hoca (Murat Aygen)

Adil hoca Ali Vefa’yı hastaneye kabul ettirmek için şu sözleri söylemişti.

“Ali Vefa bir hata yaparsa sorumlusu benim. Gerekirse istifa ederim” Adil Hoca

Sözlerini, çok iyi hatırlayan Tanju hoca, Kıvılcım öldükten sonra Adil Hocanın baş hekimliği bırakmasını ister. Lakin Adil hoca kendisi gitmesi halinde Ali Vefa’nın da hastaneden kovulması anlamına geldiğini çok iyi bilir. Tanju’nun baskılarına dayanamayan Adil hoca sonunda hastanede bayılıp komaya girdi.

Mucize Doktor Tanju; Berhayat hastanesi genel cerrahi bölüm başkanıdır. Yıllarca yurt dışında çalıştıktan sonra Berhayat hastanesine baş hekim olma vaadi ile gelmesine rağmen, Adil hocanın baş hekim olmasını kendisine yediremez.

Mucize Doktor Tanju Gerçekte Kimdir?

Fox TV ekranlarında 2019 yılında başlayan ve bu sezon ikinci sezonuna yakın zamanda başlayan dizide Tanju hoca karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Murat Aygen’dir.

Mucize Doktor dizisi Tanju Hoca - Murat Aygen Resmi

Murat Aygen; 29 Ekim 1971 yılında Diyarbakır da dünyaya gelmiştir. Şu an 48 yaşındadır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

İlk defa kamera karşısında 2005 yılında Ankara Ekspresi isimli filmde “Binbaşı Seyfi” karakteri ile sektöre adım atmıştır.

2008 yılında Paramparça dizisinde Cem olarak karşımıza çıkan Murat Aygen 2009 yılında “Kül ve Ateş” isimli dizide doktor Hakan karakteri 2020 yılında Mucize Doktor dizisinde Tanju karakterini kapmasında oldukça büyük pay sahibi oldu.

Her oyuncun meşhur olduğu bir dizi yada film var. Murat Aygen’in popüler olmasında 2013 yılında “Medcezir” dizisinde “Faruk Beylice” karakterini canlandırması ile ülke çapında popüler bir oyuncu olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu