Oyuncu Biyografisi

Olcay Kavuzlu Kimdir? Alparslan Hace

Olcay Kavuzlu bakın kim! Alparslan dizisinde Hace rolüyle izlediğimiz usta oyuncu hangi dizilerde de rol almış! İşte Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin Hace’si hakkında detaylar!

TRT 1 ekranlarında her Pazartesi yayınlanan aldığı reytinglerle göz kamaştıran Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Hace karakteri adını sıkça duyduğumuz karakterlerin başında. Bakın dizinin çok konuşulan ismi Hace rolüne hayat veren oyuncu kimmiş! Ayrıca Alparslan dizisinde Gevher Hatun için tıklayabilirsiniz.

Olcay Kavuzlu Kim? Hangi Dizilerde Rol Aldı?

11 Haziran 1970 tarihinde Almanya’da dünyaya gelen oyuncu, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur.olcay kavuzlu resmi

Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda göreve başlayan oyuncu, daha sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde master yapan oyuncu, “Unutma Beni” adlı günlük dizide Şerif karakterine hayat vermiştir.

olcay kavuzlu alparslan resmiYeni sezonda ise TRT 1 dizilerinden olan “Alparslan Büyük Selçuklu” dizisinde Hace karakteriyle dikkat çekmektedir. Dihistani ya da Hacedihistani olarak da adını duymaktayız.

Olcay Kavuzlu Dizileri ve Filmleri

  • Kurtlar Sofrası – 1999
  • Unutma Beni (Şerif) – 2008 / 2016
  • Alparslan Büyük Selçuklu (Hace) – 2021 / 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu