Dizi Karakterleri

Savaşçı Gündüz Albay Kimdir? Ediz Hun Biyografisi

Limon Filmin beşinci sezonuyla ekranlara gelecek olan Savaşçı Gündüz Albay karakteriyle bu sezona damga vuracak. Peki Savaşçı Gündüz Albay kimdir, Savaşçı Gündüz Albay gerçek adı ne sorularının yanıtları detaylarıyla yazımızda!

Savaşçı Gündüz Albay Karakteri Kim?

Oktay Albay’ın babasıdır. Askeri İstihbaratta uzun yıllar çalışmıştır. Önemli operasyonların başında yer almış olan Gündüz Albay emekli bir albaydır. savasci gunduz albay resmi

Emekli Tümgeneral Mehmet Akif Kırlangıç gibi Kara Harp Okulu mezunudur. Eşi yıllar önce vefat etmiştir.

Tecrübesini hep oğlu Oktay ile paylaşan Gündüz Albay, onun olaylara farklı açılardan da bakmasını sağlar. Okumaya ve kendini geliştirmeye açık biri olan Gündüz Albay, sağ duyulu ve olayları değerlendirme konusunda usta bir isimdir.

Savaşçı Gündüz Albay Gerçek Adı Dizileri

Ediz Hun Savaşçı dizisinde Gündüz Albay karakterine hayat vermektedir. Yeşilçam’ın usta isimlerinden biri olan oyuncu 1940 yılında dünyaya gelmiştir. ediz hun resmi

“Arif V 216” sinema filminde rol almış olan oyuncu, “Affet Sevgilim”, “Bar Kızı”, “Sinekli Bakkal” yapımlarıyla hafızalara yer etmiştir.

Oyuncunun rol aldığı yapımlardan bir kısmını sizlerle paylaşalım. “Hayat Yolunda”, “Çığlık Çığlığa”, “100 Lira ile Evlenilmez”, “Garip Kuş”, “Gariban”, “Şüphe”, “Soyguncular”, “Güllü Geliyor”, “Karate Girl”, “Tanrı Misafiri”, “Gülizar”, “Asi Kalpler”, “Zehra”, “Sezercik Aslan Parçası”, “Yağmur”, “Gönül Hırsızı” oyuncunun rol aldığı yapımlardan sadece bir kısmıdır. Usta oyuncu Savaşçı dizisinde Gündüz Albay rolüyle ekranlara gelecek.

Savaşçı Gündüz Albay Kaç Yaşında?

81 yaşındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu