Nerede Çekiliyor

Teşkilat Dizisi Nerede Çekiliyor? Ankara’nın Hangi İlçesinde?

TRT 1 ekranlarının sezona damga vuran dizilerinden biri olan Teşkilat dizisi nerede çekiliyor, Ankara’nın hangi ilçesinde çekiliyor sorularının yanıtları yazımızda sizleri bekliyor!

Pazar akşamları TRT 1 ekranlarında yayınlanan Serkan Birinci’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Tims&B yapımı kadrosunda Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal, Metin Akusta, Ezgi Şenler, Yavuz Bingöl gibi isimlerin yer aldığı Teşkilat dizisi birbirinden heyecanlı bölümlerle ekranlara geliyor.

Milli İstihbarat Teşkilatını konu alan dizi milli duygularında oldukça ön planda olduğu bir dizi olmasıyla da herkesten tam not alıyor. Dizinin kadrosu kadar çekim alanları da merak uyandırıyor. En çok akla gelen soru ise Teşkilat Ankara’nın neresinde çekiliyor sorusu oldu. İşte bu sorunun yanıtı!teskilat dizisi nerede cekiliyor resmi 1

Teşkilat dizisi bilindiği üzere bir süre Ankara ismiyle gündeme gelmiştir. Ankara’da yer alan mekanların jenerik kısmında da görebiliriz. Anıtkabir’den Atakule’ye Meclis’ten Ulus Meydan’a kadar Ankara denilince akla gelen tüm önemli mekanlar dizide yer alıyor. Teşkilat dizisi oyuncuları gerçek isimleri için tıklayınız.

Dizinin çekim alanlarına bakacak olursak, dizi Ankara’nın Altındağ, Gölbaşı, Keçiören, Akyurt, Sivrihisar, Polatlı, Sincan ilçelerinde çekiliyor. Aksiyonun eksik olmadığı sahnelerde Ankara’nın pek çok ilçesine de yer verilmiş.teskilat dizisi nerede cekiliyor resmi 2

Olay neredeyse ona uygun olan ilçe hangisiyse orada çekimleri gerçekleştirilmiş. Çekimlerin bir kısmı ise Ankara çevresinde yer alan illerde de gerçekleştirildi. Bunlardan bir tanesi de Kayseri.

Teşkilat Dizisi Nerede Çekiliyor? Teşkilat Operasyon Merkezi Nerede?

Operasyon merkezi olarak kullanılan mekan İpek Üniversitesi. Üniversitenin teknolojik takip merkezinde dizi çekimleri gerçekleştirilmektedir.

Teşkilat dizisi nerede çekiliyor yazımızda umarız aradığınız tüm bilgileri bulmuşsunuzdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu