Dizi Karakterleri

Tövbeler Olsun Fuat Peştemalci Kimdir? (Altın Sektörünün Lideri)

Tövbeler Olsun Fuat Peştemalci karakteri ilk bölümde en çok dikkat çeken isim oldu. zira Namzet Horanta iş adamı Fuat’ı kafalayabilmek için türlü türlü oyunlara girdi.

Bu yazımızda dizinini ilk bölümünde dikkatleri üzerine çeken ve altın sektörünün öncesi konumunda ki iş adamı Fuat Peştamelci karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı ve bilgilerini bu yazımızda sizler için hazırladık.

Ünal Silver - Fuat Peştemalci

TRT 1 ekranlarında başlayan ve ilk bölümden itibaren hayran kitlesini her hafta katlayan komedi dizisinde yer alan oyuncuları bu yazımızda da sizlere tanıtmaya devam ediyoruz.

Tövbeler Olsun Fuat Peştemalci

Fuat Peştemalci; Namzet ve Osman’ın şirketlerinden daha fazla şirketi olan ve Türkiye’ye altın sektöründe temsil eden önemli bir iş adamıdır. Altın sektörünün kalbinde olan Fuat’ın yaptığı her hamle adeta olay olmaktadır. Namzet de bunu bildiği için Fuat’ı basamak olarka kullanıp, kendisini ve şirketini dünyaya duyurmak ister.

Tövbeler Olsun Fuat Peştemalci Resmi

İlk bölümde Fuat’ın antika eşyalardan hoşlandığını öğrenip sahte belgelerle kandırmak istese de bu oyunu Osman Necipli bozmuştu. Lakin inatçı Namzet sonunda Fuat’ı kafalamayı başardı.

Tövbeler Olsun Fuat Peştemalci karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Ünal Silver. Ünal Silver; 16 temmuz 1948 senesinde İstanbul ilimizde dünyaya gözlerini açmıştır.

Tövbeler Olsun Fuat - Ünal Silver Resmi

İlk, orta ve lise öğrenimini bu şehirde tamamlamıştır. Ünal Silver şu an 72 yaşındadır. Bu zamana kadar birçok dizide ve filmde rol almıştır. Yakın zamanda;  Deli Saraylı, Kuzey Güney, Gönülçelen ve benim için üzülme dizilerinde rol almıştır İki çocuk babası olan usta oyuncunun bir oğlu ve bir kızı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu