Dizi Karakterleri

Tövbeler Olsun Latife Horanta Kimdir? (Namzet’in Eşi)

Tövbeler Olsun Latife Horanta daha ilk bölümden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Alış veriş sevdasının yaı sıra Namzet’i kandırıp para yürütmesi izleyenlerin dikkatinden kaçmadı. Peki Latife Horanta kimdir? Hangi oyuncu canlandırıyor? Bu soruların cevapları haberimizin devamında sizler bekliyor.

TRT 1 son yıllarda önemli dizi ataklarını peş peşe yapmaya başladı. Bu yıl da yeni dizilerin arasında Tövbeler Olsun dizisini ekledi. İlk bölümü 9 Ağustos tarihinde ekrana gelen dizinin her geçen gün kitlesi artmaya başladı.

İpek Tuzcuoğlu - Latife Horanta

Pinti bir iş adamının geçirdiği kaza sonrasında pintiliğinden dolayı ailesinin yıkılmak üzere olduğunu görmesi ile %100 değişimini konu alan komedi dizisinde yer alan oyuncuları sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda Tövbeler Olsun Latife karakterini yani Namzet’in eşini Latife karakterini sizlere tanıtacağız.

Tövbeler Olsun Latife Horanta

Latife Horanta; Kayserili iş adamı Namzet’in ikinci eşidir. Aynı zamanda Buğra’nın da annesi olan Latife alış veriş yapmayı çok sever. Namzet’in pinti olmasına karşın Latife hanım para harcamayı çok sever.

Tövbeler Olsun Latife Horanta Resmi

Namzet’in gözüne girmek için kendisini pinti gibi gösterip evlenmiştir. :Namzet ise Latife’nin oyununa gelip evlenmiştir. Latife evlendikten sonra Namzet’i türlü türlü yalanlarla kandırdıp aldığı paralarla yine para harcamaya devam etmiştir. Taki Namzet’in kaza geçirip gerçekleri Namzet öğrenene kadar.

Tövbeler Olsun Latife Horanta karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı İpek Tuzcuoğlu’dur. 11 Kasım 1971 yılın da İzmir ilinde dünyaya gözlerini açan oyuncu şu an 48 yaşındadır. Tam adı İpek Leyla Tuzcuoğlu’dur. Ancak bir çok kişi Leyla adını bilmez.

Tövbeler Olsun Latife - İpek Tuzcuoğlu Resmi

İzmir Karşıyaka Lisesinden mezun olan İpek henüz çocuk yaşlarda başladığı bale dansından tiyatroya adım atmıştır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur.

En son Aşk ve mavi dizinde Elmas Göreçki karakterine hayat vermiştir. Ancak sektörde tanınması 2002 yılında Asmalı Konak dizisinde canlandırdığı Dicle karakteri ile popüler olmuştur.

Şimdi Tövbeler Olsun Latife Horanta karakterine hayat vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu