Dizi Karakterleri

Tövbeler Olsun Namzet Horanta Kimdir?

Tövbeler Olsun Namzet Gerçek adı ve Karakter Bilgisi

Tövbeler Olsun Namzet Horanta karakterine hayat veren oyucunun gerçek adı ve daha önce yer aldığı diz ve filmlerin listesini bu yazımızda sizler için hazırladık.

Tövbeler Olsun Olsun Namzet kim Resmi
Tövbeler Olsun Olsun Namzet kim Resmi

9 Ağustos 2020 tarihi itibari ile ilk de fa seyirci karşısına çıkan Tövbeler Olsun dizisinde yer alan oyuncular dikkat çekmeye başladı. Tabi en çok da dikkatleri üzerine çeken Namzet Horanta karakteri oldu.

Tövbeler Olsun Namzet Horanta Karakter Bilgisi

Yıllar önce Namzet Horanta’nın babası İstanbul’a gelip yerleşir. Dişi ile tırnağı ile kazıyıp önemli bir servet elde eder. Namzet ile Osman da çocukluğu birlikte geçirmiştir.

Her ikisi de altın sektörüne adım atar. Osman daha kontrollü biri olsa da Namzet Horanta kısa sürede zengin olmak için yer yolu dener. Tabi arkasında iz bırakmamak adına her türlü pis işlerinde Osman Necipli’yi kullanır.

Tövbeler Olsun Namzet Horanta’nın Gerçek Adı

Güven Kıraç - Namzet Horanta
Oyuncu Güven Kıraç – Karakteri Namzet Horanta

9 Ağustos 2020  tarihinde ilk bölümü ile seyirci karşısına çıkan ikinci bölümü ile 16 Ağustos 2020 tarihinde TRT 1 ekranlarında yayınlanan Tövbeler Olsun dizisinde Namzet Horanta karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Güven Kıraç’tır.

Güven Kıraç Bilgileri

5 Nisan 1960 yılında İstanbul da dünyaya geldi. Şu an 60 yaşında olan usta oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümü mezunudur. Bu yıllara gelmesinde ve popüler bir oyuncu olmasına köşe taşlarında birisi, 1995 yılında ki Garanti Bankası reklam filminde ki taksici rolü popüler olmasında önemli katkı sağlamıştır.

Tövbeler Olsun Olsun Namzet Horanta Resmi
Tövbeler Olsun Olsun Namzet Horanta – Güven Kıraç Resmi

İlk tiyatro oyunu devlet sanatçısı olduğu yıllarda 1986 yılında “Siz Ne Dersiniz” isimli oyunda Faik karakteri ile tiyatroya adım atmıştır.

İlk dizi tecrübesi ise 1997 yılında dostlar pasajı isimli dizide canlandırdığı karakter ile TV dünyasına adım atmıştır.

Tövbeler Olsun Olsun Namzet Horanta kim Resmi
Tövbeler Olsun Olsun Namzet Horanta kim Resmi – Güven Kıraç

Tövbeler Olsun Namzet Horanta karakterine hayat vermeden hemen önce 2020 yılında Hakimoğlu dizisinde konuk oyuncu olurken, daha öncesinde ise Payitaht: Abdülhamit dizisinde iki sezon yer almıştır.

Namzet Horanta’nın Resimleri

Tövbeler Olsun dizisinde Kayserili iş adamı Namzet karakterine ait bir kaç resim hemen alt kısımda verilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu