Dizi Karakterleri

Tövbeler Olsun Osman Necipli Kimdir?

Tövbeler Olsun Osman Necipli karakterine hayat veren usta oyuncu kim olduğunu aynı zamanda Osman Necipli karakteri hakkında sizleri bu yazımızda bilgilendireceğiz.

9 Ağustos 2020 tarihinde ilk bölümü ile seyirci karşısına çıkan TRT 1’in yeni dizisindeki oyunlar dikkat çekmeye başladı. Gerek Osman gerekse Namzet karakteri toplumda bir karşılığını bulması, izleyicinin de diziye karşı ilgisini her geçen gün artırmasına neden oldu.

Tövbeler Olsun Osman - (Erkan Can Resmi)
Tövbeler Olsun Osman – (Erkan Can Resmi)

MilimSanat yapım firmasının yapımını üstlendiği ve yeni sezon TRT 1 ekranlarında devam edecek olan dizide yer alan oyuncuları sırası ile sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda Tövbeler Olsun kuyumcu Osman karakterini sizlere tanıtacağız.

Tövbeler Olsun Osman

İlk olarak dizideki karakter bilgisi vererek başlayalım. Osmna Necipli babasından öğrendiği sanatını daha ileri seviyeye taşımış usta bir sanatkardır. Altına istediği şekli verebilen ve kendisi gibi sektörde sayılı insanlardan birisidir.

Tövbeler Olsun Osman Necipli
Tövbeler Olsun Osman Necipli – Oyuncu Erkan Can

Çocukluk yaşlarından beri Namzet ile büyümüş ve aynı memleketli olmasından dolayı Namzet’e çok güvenmektedir. Namzet ise kısa yoldan zengin olup pis işleri Osman’a yıkması, Osman’ı bir anda sektörde bitirmiştir. Artık altın sektöründe adı taklitçi Osman’a çıkmıştır.

Osman Avrupalı sanatkarların taklitlerini yapmasında dolayı belli bir süre ceza almış ve telif parası ödemiştir. Lakin sektörde adı taklitçiye çıktığı için kimse kendisi ile iş yapmadığı için ufak bir kuyumcu dükkanı açmış ve halen de o dükkanı işletmektedir.

Tövbeler Olsun Osman kim - (Erkan Can Resmi)
Tövbeler Olsun Osman kim – (Oyuncu Erkan Can Resmi)

Tövbeler Olsun Osman Necipli karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Erkan Can’dır. Kendisi Mahallenin Muhtarları isimli dizide Temel karakteri ile popüler olmuştur. İlk defa kamera karşısına, 1986 yılında Davacı filminde seyyar satıcısı olarak çıkmıştır.En Son Tövbeler Olsun dizisi Osman karakterini canlandırmadan önce Blue TV de “Saygı” isimli dizide rol almıştır.

Erkan Can - Osman Necipli

Erkan Can; 1 Kasım 1958 yılında Bursa ilinde hayata gözlerini açmıştır. 1975 yılında tiyatro ile tanışmıştır. “992 yılında dönemin en popüler tiyatrolarında olan Bakırköy tiyatrosunda göre başlamıştır. Sonrasında Televizyon ekranlarında Yayınlanan Mahallenin Muhtarları isimli dizide canlandırdı Temel karakteri ile hafızalara yer etmiştir.

Oyuncu Erkan Can’ı Tövbeler Olsun Osman karakteri ile TRT 1 ekranlarında kendisiniz izleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu