Dizi Karakterleri

Tövbeler Olsun Sinan Horanta Kimdir? (Namzet’in Oğlu)

Tövbeler Olsun Sinan Horanta karakteri kısa süre içinde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Daha önce Yalaza dizisinde gördüğümüz oyuncu genel de komedi dizilerinde izliyoruz.

23 Ağustos 2020 tarihinde 3. bölümü ile karşımıza çıkan olan dizinin sosyal medyada hayran kitlesi her geçen gün artmaya başladı.

Mert Carim - Sinan Horanta

Bu yazımızda Namzet Horanta’nın en büyük oğlu Sinan Horanta karakterini tanıtacağız. Zira Sinan Namzet’ten gizli işler çevirmesi ilerleyen bölümlerde ortaya oldukça komik sahnelerin çıkmasını sağlayacak.

Tövbeler Olsun Sinan Horanta

Namzet Horanta’nın büyük oğlu aynı zamanda Nazmiye Horanta’nın da abisi olan Sinan şirkette genel müdür yardımcısı olabilmek adına babası Namzet’e karşı çok iyi gözükmeye çalışıyor. Ancak aldığı ücret eşi Cemre’nin yeni eve taşınması için yetmemesini, Sinan’ı adeta kötü yola sevk eder.

Tövbeler Olsun Sinan Horanta Resmi

Sinan şirketin muhasebe müdürü olan Ertan’a gider faturasını fazla kesmesini ister. Ertan da her defasında Sinan’ın dediklerini yapar. Zira Ertan da Sinan’ın kardeşi Nazmiye’ye aşıktır.

Tövbeler Olsun Sinan Hortanta karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Mert Carim’dir. Mert Carim 1986 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Mert Carim’in aslen Selanik göçmenidir. Müjdat gezen sanat merkezinde oyunculuk üzerine eğitimini tamamlamıştır. İlk olarak 2016 senesinde bir televizyon dizisinde rol almıştır.

Tövbeler Olsun Sinan - Mert Carim Resmi

Mert Carim sadece oyunculuk eğitimi almamış, kendisini başka alanlarda da geliştirmiştir. Özellikle müzik alanında çok çalışmaları olmuştur. TRT 1 projelerinden olan şahane damat ve yalaza dizilerinde de rol almıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu