Dizi Oyuncu Kadrosu

TRT 1 Mavera Oyuncuları İsimleri Karakterleri Konusu

TRT 1 ekranlarında Ramazan ayı boyunca Mavera adlı dizi ekranlara gelecek. Bakın TRT 1 Mavera oyuncuları kimlermiş, hangi karakterlere hayat vereceklermiş!

TRT 1 Mavera Dizisi Konusu

Es Film’in yapımcılığını üstlendiği Mavera dizisi Ramazan ayında TRT 1 ekranlarında yayınlanacak. Dizinin konusu ise Ramazan ayına uygun bir şekilde seçilmiş. İlk Türk Mutasavvıfı Ahmed Yesevi’nin hayatını anlatan dizi merakla bekleniyor.

TRT 1 Mavera Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Mavera dizisi ilk bölümüyle 12 Nisan Pazartesi ekranlara gelecek. Dizi Ramazan ayı boyunca her gün saat 23:30’da yayınlanacak.

Mavera Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

İlk bölümü 12 Nisan 2021 tarihinde başlayan Mavera dizisi her akşam saat saat 23:45’te TRT 1 ekranlarında yeni bölümleri ile yayınlanacaktır.

Mavera Kelimesinin anlamı ne?

Mavera kelimesinin anlamı (TDK’ya göre) şöyle; Bir şeyin ötesinde, arkasında, gerisinde bulunan yer, zaman.

TRT 1 Mavera Oyuncuları Karakterleri

12 Nisan 2021 tarihinde TRT 1 ekranlarında başlayan ve sadece ramazan ayı boyunca devam edecek olan Mavera oyuncuları oldukça popüler bir o kadar güçlü isimlerden oluşuyor.

TRT 1 Mavera Oyuncuları

TRT 1 Mavera Oyuncuları tam listesi alt kısımda sizleri bekliyor. Mavera dizisinde rol alacak oyuncular ve karakterleri ile sizleri buluşturalım.

Korel Cezayirli (Mavera Dizisi Ahmed Yesevi)

“Hace Ahmed Yesevi’nin büyük yolculuğu başlıyor. Bu yolda engelleri aştıkça sadece Türkistanlı bir garip derviş olmaktan çıkıp, çağlara damga vuracaktır.korel cezayirli resmi Tesir ettiği insanları iyiliğe yönelten, karşısına çıkan kötülüklere müdahale eden, tarihteki ilk ALPEREN’dir.”

Tansel Öngel (Mavera Dizisi Mahmud)

“Mahmud, Hace’nin çocukluk arkadaşı ve en yakın dostudur. Küçük bir yaşta Hace ile birlikte diğer çocuklarla kavgaya girmiş, o andan itibaren Hace’ye bir ömür boyu sadık kalmıştır. tansel ongel resmiPehlivan Usta’nın eğitiminden geçmiştir, çeviktir. O da Hace gibi bir Alperen olarak yetişmiştir.”

Görkem Sevindik (Mavera Dizisi Sarı Saltuk)

“Sarı Saltuk, bir Selçuklu ajanıdır. Kılık değiştirmede, girilmesi çıkılması zor yerlere girip çıkmada iyidir ve hızlı hareket eder.gorkem sevindik resmi (1) İyi dövüşür, acıya, işkenceye dayanıklıdır. Etraftaki imkanları iyi kullanır, küçük bir çivi ile bile hayatta kalmayı başarabilir.”

Hasan Küçükçetin (Mavera Dizisi Pehlivan Hamza)

hasan kucukcetin resmi (1)“Pehlivan Hamza, eski pehlivandır, eski bitirimlerdendir. Hace ve Mahmud’un küçükken koruyucusu ve eğiticisidir. İlerlemiş yaşına rağmen atletiktir.”

Recep Usta (Mavera Dizisi Mansur Ata)

recep usta resmi (1)“Mansur Ata, okumaya meraklı bir gençtir. Kavga tecrübesi olmadığından Hace’nin sürekli onu kavgadan uzaklaştırdığı bilinmektedir. Arslan Bab’ın oğlu, Hace’nin ömürlük emanetidir.”

Ferit Kaya (Mavera Dizisi Mervan)

ferit kaya resmi“Mervan, kışkırtıcı ve şiddet yanlısıdır. Bağdat’taki Hemedani tekkesi kendisine emanetken, Hace’yi kurduğu düzeni karşı tehdit olarak görür ve müritleri Hace’ye karşı doldurur.”

Mehmet Korhan Fırat (Mavera Dizisi Şehsuvar)mehmet korhan firat resmi

“Şahsuvar, suçluların şahıdır. Fakirden çalmaz, fukaraya yardım eder.”

Adrian Can (Mavera Dizisi Necat)

adrian can resmi“Dağ’ın şeyhinin Bağdat’taki birinci adamıdır. Bütün kötüler cephesini kuklacı gibi hareket ettiren adamdır.”

Nur Berfin Çiroğlu (Mavera Dizisi Aytolu)

nur berfin ciroglu resmi“Aytolu, soğukkanlıdır ve kılıç kullanabilmektedir. Hace ile zaman zaman muhabbet etme imkanı bulurlar. Hace ile aralarında karşılaştıkları ilk andan itibaren bir bağ oluşur.”

Dilaray Yeşilyaprak (Mavera Dizisi Asife)

dilaray yesilyaprak resmi“Asife, iyi niyetli, yardımsever biridir. Asife ve Hace’nin ilişkisi; ikisi için de hem en çetin imtihanı hem de sonsuz kurtuluşu içinde barındırmaktadır.”

Zara (Mavera Dizisi Kara Leyla)

zara resmi“Kara Leyla, Bağdat’ta dönen her şeyi bilir fakat susar. Bu sayede yaşamını ve huzurunu garantiye aldığına inanır.”

TRT 1 Mavera oyuncuları arasına yeni isimler geldikçe bu yazı güncellenmeye devam edecektir.

TRT 1 Mavera Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu