Oyuncu Biyografisi

Umay Anadolu Kaboğlu Kimdir? Baba Dizisi Remziye

Umay Anadolu Kaboğlu kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde rol aldı sorularının yanıtları sizlerle! Baba dizisi Remziye rolüyle dikkat çeken güzel oyuncu hakkında merak edilen detayları sizler için hazırladık.

Salı akşamlarına damga vuran dizilerden biri olan Haluk Bilginer, Ayda Aksel ve Tolga Sarıtaş gibi oldukça başarılı isimlerin kadrosunda bulunduğu Ay Yapımının 2022 dizilerinden Baba dizisinde Remziye karakteri çok dikkat çekti.

umay anadolu kaboglu baba dizisi resmiEmin Saruhanlı’nın sürekli hayalini gördüğü Remziye, elinde bir bebek neden bizi bıraktın diye feryat ederken Emin zor anlar yaşar. Bu durum sıklaşınca doktora giden Emin Saruhanlı ise Remziye hayatında belki de en önemli isimlerden biridir. Vicdan azabı duyduğu için de her defasında Remziye’yi görmektedir.

Umay Anadolu Kaboğlu Kim? Kaç Yaşında? Dizileri

Baba dizisinde Remziye rolüyle izlediğimiz güzel oyuncu, 5 Ağustos 1994 tarihinde dünyaya gelmiştir. “Bugünün Saraylısı” dizisiyle dikkat çeken oyuncu, son olarak “Kanunsuz Topraklar” dizisinde Hüsna karakterine hayat vermiştir.umay anadolu kaboglu resmi

TRT 1 dizisi “Filinta” dizisinde Nihan rolüyle ekranlara gelen oyuncu, yeni sezonda Show Tv ekranlarının sevilen dizisi Baba dizisinde Fikriye karakterine hayat vermektedir.

Umay Anadolu Kaboğlu Dizileri ve Filmleri

  • Bugünün Saraylısı (Melike) – 2013 / 2014
  • Filinta (Nihan) – 2014 / 2015
  • Kanunsuz Topraklar (Hüsna) – 2021
  • Baba (Fikriye) – 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu