Dizi Haberleri

Uyanış Başulu Hatun Ölecek Mi? Yaşayacak Mı?

TRT 1 ekranlarının ilgiyle takip edilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde en merak edilen sorulardan bir tanesi Başulu hatun ölecek mi sorusu oldu. Tarihi diziler arasında reyting bakımından en iyi konumda olan Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun yaşayacak mı sorularının yanıtları yazımızda sizlerle!uyanis basulu hatun olecek mi resmi

Melikşah’ın öldü diye düşündüğü Başulu Hatun’un ortaya çıkması ekran başındakileri heyecanlandırmıştı. Asıl büyük heyecan Melikşah ile Başulu Hatun’un karşılaşması olmuştu. İkilini birbirine bakışları Melikşah’ın eşini rahatsız etse de belli ki Melikşah onu gözlerinden tanımıştı. uyanis basulu hatun olecek mi resmi

Başulu Hatun oğlunun başına bir şey gelecek korkusuyla kavrulurken yaşanan kargaşada vefat edecek. Yani Uyanış Başulu Hatun ölecek.

Tarihte Başulu Hatun Var Mı? Uyanış Başulu Hatun Gerçek Mi?

Tarihi kaynaklara baktığımızda Sencer’in annesinin Seferiye hatun olduğu bilinmektedir. Kısaca Başulu Hatun tarihte var olan bir karakter değil, senaryo gereği diziye dahil edilmiş bir karakterdir.

Ancak şunu da belirtmekte fayda var bazı kaynaklarda adı Seferiye Hatun olarak geçen kişinin dizideki Başulu Hatun’dan başkası olmadığıdır.

Uyanış Başulu Hatun Neden Ayrıldı?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Başulu Hatun diziye vefat ederek senaryo gereği veda etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu