Dizi Oyuncu Kadrosu

Yalnız Kurt Oyuncuları Karakterleri Yapımcısı (Atv)

Yalnız Kurt Dizisi Oyuncuları

Yalnız Kurt oyuncuları ve karakterleri yazımızda sizleri bekliyor! Ayrıca Yalnız Kurt yapımcısı, yönetmeni, senaristi, dizinin başlama tarihi detayları da yazımızda!

Yalnız Kurt Yapımcısı Yönetmeni Senaristi

Atv ekranlarının yeni sezon dizilerinden bir tanesi de Yalnız Kurt dizisi. Daha önce “Deli Yürek”, “Kurtlar Vadisi” dizilerinin önemli ismi Osman Sınav’ın yeni projesi olan Yalnız Kurt dizisinin proje tasarımı ve konsept danışmanlığını da  Osman Sınav’ın üstleniyor.

yalniz kurt oyunculari resmi 2Senaryo süpervizörlüğünü Şevket Dedelioğlu’nun yaptığı dizinin yönetmen koltuğunda ise M. Çağatay Tosun oturuyor. Murat Koca ile Alper Erze kaleme aldığı bir kahramanlık öyküsünü ekranlara yansıtacak olan dizi Atv’nin iddialı yapımlarından biri.

Yalnız Kurt Oyuncu Kadrosu

 • Hasan Denizyaran
 • Cihan Ünal
 • Murat Han
 • Polat Bilgin
 • Kürşat Alnıaçık
 • Damla Colbay
 • Hilmi Özçelik
 • Deniz Evin
 • Yaprak Medine
 • Sabahattin Yakut
 • Gökhan Yüksel
 • Doğu Can
 • Göktan Oktay Göztepe
 • Erhan Çircioğlu
 • Almina Günaydın

Yalnız Kurt Karakterleri Gerçek Adları

Hasan Denizyaran – Yalnız Kurt Altay Kurtoğlu

“Adım Altay Kurtoğlu… Anne babamı gözümün önünde öldürdüklerinde sekiz yaşındaydım. Beni de öldürmek istediler, beceremediler; hayatta kaldım. Yirmi sene boyunca sokaklarda, yasadışı dövüşlerde ölümü aradım; karşıma çıkan ölüm değil geçmişim oldu. Artık anne babamın katilleri kim, biliyorum. Artık, ülkemin güzel çocuklarını yetim ve öksüz bırakan kim, biliyorum. İntikam ateşiyle yanıyorum.”hasan denizyaran resmi

1993 yılında İzmir’de dünyaya gelen oyuncu, İstanbul Aydın Üniversitesi mezunudur. Profesyonel basketbolcu olan oyuncu, “Sungurlar” dizisinde rol almıştır. “Hayat Sevince Güzel” dizisinde Erkan karakterine hayat veren oyuncu Yalnız Kurt dizisinde başrolde yer almaktadır.


Damla Colbay – Yalnız Kurt Esra Türkmen

“Benim adım Esra Türkmen… Babam karanlık işlere bulaşmış bir adamdı; hem kendisinin hem annemin ölümüne sebep oldu. Henüz on yaşındaydım. Viking tuttu elimden… Korudu, okuttu, öğretti, beni bir Yetim Kurt olarak, bu ülkeye hizmet etmem için yetiştirdi. “Yetim Kurtların hayatında aşka yer yok” dedi. Ama ben dinlemedim; aşık oldum.”damla colbay resmi

14 Ocak 1993 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen güzel oyuncu “Hekimoğlu” dizisinde Zeynep adlı bir doktora hayat vermiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan Colbay, “Zengin ve Yoksul” dizisinde Aysel karakterine hayat vermiştir.


Cihan Ünal – Yalnız Kurt Kumandan

“Ben Davut Bahadır… Nam-ı diğer Kumandan… Eski asker ve istihbaratçıyım. Tam seksen bir yaşındayım. Ömrümü bir canavarla mücadele etmeye adadım, ama onu yenmeyi başaramadım. Pes etmedim, meşrebimde yok! Tanrı’dan tek isteğim ölmeden, Golyat denen canavarın, onun kanlı örgütlerinin, kirli ellerinin bu kadim topraklardan sökülüp atıldığını görmek.”cihan unal resmi

22 Ocak 1946 tarihinde Kastamoınu’da dünyaya gelmiştir. Ankara Devlet Konservatuvarı mezunu olan usta oyuncu, “Söz” dizisinde Yıldırım Kutlu karakterine hayat vermiştir. “Kafalar Karışık” adlı sinema filminde Ünal karakterine hayat veren oyuncu Yalnız Kurt dizisinde Davut rolüne hayat vermektedir. Yalnız Kurt oyuncuları arasında yer almaktadır.


Kürşat Alnıaçık – Yalnız Kurt Viking

“Asıl adım Tekin Giritli… İstihbarat elemanı olarak yetiştirilmiş, bir Yetim Kurt’um… Beni yetiştirenler, hocalarım, beraber yetiştiğim arkadaşlarım, hanemin Yetim Kurtları, hepsi birer birer gitti. Kimi kirli kumpaslarla yok edildi, kimi hapiste çürütüldü. Kozmik odada adı çıkan onlarca vatansever arkadaşım sokak ortasında kurşunlandı. Kimse benden, düşmanıma acımamı beklemesin… Pençesini etlerine geçirmek isteyen bir şahinim ben; acımam.”kursat alniacik resmi

1962 yılında dünyaya gelen oyuncu Gerçek Sağlar ile evlidir. “Diriliş Ertuğrul” dizisinde Ural Bey rolüne hayat veren oyuncu, “Kara Sevda” dizisinde Önder rolüyle de adından söz ettirmiştir. “Nöbet” dizisinin Ziya Cevran’ı olarak izlediğimiz başarılı oyuncu, Yalnız Kurt dizisinde rol almaktadır. Yalnız Kurt oyuncuları arasında yer almaktadır.


Deniz Evin – Yalnız Kurt Sefer

deniz evin resmi


Polat Bilgin – Yalnız Kurt Nizam

polat bilgin resmi“Adım Nizamettin Köz… Fakir bir ailenin çocuğuyum. Babam okuyabilmem için beni bir cemaatin yurduna yerleştirdi. Karnım doydu, sevildim, takdir edildim. Artık onlarındım. “Okuyacaksın” dediler, okudum. “İstihbaratçı olacaksın” sen dediler; oldum. “Vur” dediler “vurdum”, “dur” dediler, durdum. Sonunda örgütün, askeri operasyonlardan sorumlu altı numarası oldum.”


Yaprak Medine – Yalnız Kurt Mira

“Tam adım Semiramis Myers Hanzade… Babam Amerikalı… Hanzade soyadını da annemden aldım; annem saray soyundan geliyor. Dedesi, sarayın damatlarındanmış; Padişah’a ihanetle suçlanıp sürgün edilmiş. Bir yanım Amerikalı, bir yanım Türk, ama ruhum haymatlos; hiçbir ülkeye, hiç kimseye gönül bağım yok. Sadakatim sadece ve sadece Golyat’a.”

yaprak medine resmi1996 yılında dünyaya gelen oyuncu 172 cm boyunda ve 46 kg ağırlığındadır. “Menajerimi Ara” dizisinde Beren rolüne hayat vermiştir. Yalnız Kurt oyuncuları arasında yer almaktadır.


Murat Han – Yalnız Kurt Doğan 

“Ben Doğan Sakınmaz… Sokaklardan gelip mafyanın başına oturdum. Bana verilmedi; ben aldım. Ama yetmez. Henüz yedi numarayım; hala benden yukarıda olanlar var. En tepeye çıkmadan, bir numara olmadan da yetmeyecek. Bu yolda feda etmem gereken ne varsa ederim. Esra’m hariç.”

murat han resmi

1 Mayıs 1975 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen oyuncu Bilkent Üniversitesi mezunudur. “Ömre Bedel” dizisinde rol almış olan oyuncu, “Savaşçı” dizisinde Karon karakteriyle büyük bir başarı elde etmiştir. Kariyerinde önemli yere sahip olan bir diğer yapım ise “Mutluluk” adlı sinema filmidir. Bu filmdeki başarı nedeniyle oyuncuya ödül verilmiştir.


Hilmi Özçelik – Yalnız Kurt Ahmet

hilmi ozcelik resmi

“Babam da benim gibi polisti… Dedem de… Ben de onların yolundan gittim. Allah’ım ihsan etti, büyüklerim layık gördü, Emniyet Müdürlüğüne kadar yükseldim. “Devlet başa, kuzgun leşe derdi” dedem; bizde devlete baş kaldırmak olmaz. Hak etmediğin lokmayı yemek, hak etmediğim mevkide oturmak olmaz. Devlet bir görev vermişse, ona ihanet etmek hiç olmaz.”


Almina Günaydın – Yalnız Kurt Ela

almina gunaydin resmi“Annem çok sevmiş babamı… Ama babam sevememiş bizi bir türlü; annem bana hamileyken terk edip gitmiş ikimizi de… Annem Esra, dünyanın en iyi annesidir. Benim için yapamayacağı şey yok. Ona bir şey olacak diye çok korkuyorum. Hep yanlış insanlara aşık oluyor.”


Göktan Oktay Göztepe – Yalnız Kurt Akif

goktan oktay goztepe resmi

“Babam dövüyordu; evden kaçtım. Birkaç kere bulup eve götürdüler yine kaçtım. Babamın dayağından kaçıyordum; sokakta da dayak yedim, kaçamadım. Delikanlı bir abim var; Altay abim… O olmasa hayatta da kalamazdım belki… Öl dese ölürüm.”

Yalnız Kurt Başlama Tarihi

Yalnız Kurt oyuncuları hakkında detayların ardından dizinin yayın tarihini de paylaşalım. Dizi, 28 Ocak 2022 tarihinde başlamıştır.

Yalnız Kurt Son Bölüm Özeti

Yalnız Kurt 1.Bölüm: Altay, hayatını “Kurdoğlu” namıyla, kafes dövüşleri yaparak kazanmaktadır. Esra, mekanda silahların patladığı bir gece, kaçıp küçük kızına kavuşmak için Altay’dan yardım ister!

Çocuğun hayatının tehlikede olduğunu duyan Altay, tereddütsüz kabul eder. Yasadışı dövüş kulübünün sahibi, Esra’nın da sevgilisi olan Doğan peşlerine düşer.

Altay, Esra’ya yardım için adım attığı anda, kendi geçmişine de uzanan yeni yolculuğa çıkmış olur. Efsanelerden 1950’lerin Türkiye’sine ve oradan da günümüze ulaşan bu yolculuğunda Altay’a, ormanda bir kulübede tek başına yaşayan “ihtiyar”, Davut Bahadır yol gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu