Dizi Oyuncu Kadrosu

Yargı Dizisi Oyuncuları Karakterleri (Kanal D)

Yargı Oyuncuları Ve Karakterleri

Yargı dizisi oyuncuları ve karakterleri seyircinin merak ettiklerinden biri oldu. Kanal D ekranlarında başlayacak olan Yargı dizisi hakkında merak edilen tüm detaylar burada!

Yargı Dizisi Yapımcısı Yönetmeni Senaristi

Kanal D’nin, yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, Ali Bilgin’in yönetmenliğini üstlendiği, Sema Ergenekon’un ise senaryosunu yazdığı ‘Yargı’ dizisi yakında Kanal D ekranlarında!

Yargı Dizisi Başrol Oyuncuları

Başrollerini başarılı oyuncular Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun paylaştığı Yargı dizisinde aile değerleri ve adalet kavramını sorgulamamızı sağlayacak. Yargı dizisinden ayrılan oyuncular için tıklayınız.

Yargı Dizisi Konusu

Bir cinayet vakasıyla yolları kesişen bir avukat ve bir savcının etkileyici hikayesinin anlatılacağı dizi, aile içi güven kavramını ters yüz edecek hikayesiyle ‘Yargı’ yakında Kanal D’de…yargi dizisi oyunculari resmi

Yargı Dizisi Oyuncu Kadrosu

 • Pınar Deniz – Ceylin
 • Kaan Urgancıoğlu – Ilgaz
 • Hüseyin Avni Danyal – Metin
 • Mehmet Yılmaz Ak – Pars
 • Zeyno Eracar – Gül
 • Şükran Ovalı – Derya
 • Uğur Aslan – Eren
 • Ece Yüksel – İnci
 • Arda Anarat – Çınar
 • Nergis Öztürk – Seda
 • Nilgün Türksever – Laçin
 • Başak Gümülcinelioğlu – Neva
 • Pınar Çağlar Gençtürk – Aylin
 • Onur Özaydın – Osman
 • Pınar Töre – Özlem
 • Merve Ateş – Tuğçe
 • Özlem Çakar Yalçınkaya- Makbule
 • Hakan Dinçkol – Cüneyt
 • Beren Nur Karadiş – Defne
 • Zeynep Atılgan – Parla
 • Cezmi Baskın – Merdan
 • Ayşenil Şamlıoğlu – Şahver Yengi
 • Uğur Polat – Yekta
 • Esma Yeşim Gül – Zümrüt
 • Duygu Serin – Göksu
 • İlker Kalay – Niyazi
 • Yiğit Kalkavan – Rıdvan

Yargı Dizisi Oyuncuları Gerçek Adları Ve Karakterleri

Pınar Deniz – Yargı Dizisi Avukat Ceylin Erguvan

“Ceylin, hukuk okurken babasının uğradığı haksızlık sonucu hapse girmesine isyan etmiş, kural tanımaz ve inandığı değer ve doğrular uğruna sınırları zorlayan, “ipten adam alır” denilen cevval bir avukat.

Onun için gerçek adalete erişebilmek uğruna gidilen her yol mubahtır. Bunun için yapamayacağı bir şey yoktur. Babasının yokluğunda bütün ailesini ayakta tutmaya çabalamıştır, bir nevi hala ailenin direği gibidir. Babası Zafer’e çok düşkündür. Kız kardeşi İnci ise onun en değerlisidir, adeta gözünden sakınır.”

pinar deniz resmi

4 Kasım 1993 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. “Aşk 101”, “Bir Deli Rüzgar”, “Vatanım Sensin” oyuncunun rol aldığı yapımlardan bazılarıdır.


Kaan Urgancıoğlu – Yargı Dizisi Savcı Ilgaz Kaya

“Ilgaz, dürüstlüğüyle nam salmış, kurallara sonuna kadar bağlı, mesleğinin en iyilerinden başarılı bir savcıdır. Babası Metin’in kendisine öğrettiği değerleri tüm benliğiyle özümsemiş, doğrudan şaşmayan bir yapısı vardır.

İşinde soğukkanlı, mesafeli, prensip sahibidir ama ailesine karşı tutumu sevgi dolu, koruyucu kollayıcıdır. Çınar’la bütün çabasına rağmen kuramadığı kardeşlik bağını kız kardeşi Defne’yle en saf ve duygulu haliyle yaşar. Kendi kuralcılığının aksine doğanın kuralsızlığına hayrandır, gerçek bir doğa tutkunudur.”

kaan urgancioglu resmi

8 Mayıs 1981 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. “Aşk 101”, “Kara Sevda”, “Karaoğlan” oyuncunun rol aldığı yapımlardan bazılarıdır. Yargı dizisi oyuncuları arasında yer alan oyuncu başrolde oynamaktadır.


Hüseyin Avni Danyal – Yargı Dizisi Metin Kaya

Cinayet Büro Amiridir. Ilgaz’ın babası olan Metin Kara, diğer oğlu Çınar ile Ilgaz kadar ilgilenmez. Çınar’ın hatalarını örtbas etmeye çalışan, işine aşık bir adamdır.

Hüseyin Avni Danyal

1962 yılında dünyaya gelen oyuncu Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. “Cesur Yürek”, “Zengin Kız Fakir Oğlan”, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”, “Acı Aşk” oyuncun rol aldığı yapımlardan bazılarıdır.


Mehmet Yılmaz Ak – Yargı Dizisi Pars

Neva’nın abisidir. İşinde başarılı bir savcıdır. Ilgaz’a destek olur.

mehmet yilmaz ak resmi

8 Şubat 1986 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya gelmişti. “Halka”, “İçerde”, “Çukur” oyuncunun rol aldığı yapımlardan bazılarıdır.


Zeyno Eracar – Yargı Dizisi Gül Erguvan

Ceylin ve İnci’nin annesidir. Kızının vefatından sonra zor günler yaşayan Gül bir de eşinin kaybolmasıyla daha da zor günler yaşar.

zeyno eracar resmi

5 Aralık 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, “Nefes Nefese”, “Nasipse Olur”, “Benim Adım Melek” adlı yapımlarda yer almıştır. Yargı dizisi oyuncuları arasında yer almaktadır.


Şükran Ovalı – Yargı Dizisi Derya

İşinde başarılı bir savcıdır. Pars Savcı ile atışmaları ile bilinir.

sukran ovali resmi1 Nisan 1985 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen başarılı oyuncu, “Paramparça” ve “Ekşi Elmalar” ile hafızalara yer etmiştir. Son olarak Exxen dizisi “Şeref Bey” dizisinde Suna rolüne hayat veren oyuncu “Menajerimi Ara” dizisine konuk olmuştur.


Uğur Aslan – Yargı Dizisi Eren

Titiz çalışması, esprili halleriyle ekibin en sevilenidir. Özlem ile geçmişte sevgili olan Eren’in Tuğçe adında bir kızı vardır. Bu gerçeği Eren çok sonra öğrenir. Kızı ve işi arasında kaldığı zor anlar yaşar.

ugur aslan resmi

9 Şubat 1972 tarihinde Hatay’da dünyaya gelmiştir. “Kara Sevda”, “Karadayı”, “Yer Gök Aşk”, “Siyah Beyaz Aşk” dizilerinde rol almıştır. Son olarak “Çukur” dizisinde Emir rolüne hayat vermiştir.


Ece Yüksel – Yargı Dizisi İnci

ece yuksel resmi

1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu daha önce “Aşk 101” dizisinde de rol almıştır.


Arda Anarat – Yargı Dizisi Çınar

Ilgaz’ın kardeşidir. Evin sorunlu çocuğudur. Annesinin ölümünden sonra babasıyla olan ilişkisi bozulmuştur.

arda anarat resmi

1999 yılında dünyaya gelen oyuncu, son olarak “Ex Aşkım” adlı yapımda rol almıştır.


Nergis Öztürk – Yargı Dizisi Seda

Son olarak “Koku” filminde rol alan yetenekli oyuncu Star Tv ekranlarında yayınlanmış olan “Avlu” dizisinde Zerrin rolüyle hafızalara yer etmiştir.nergis ozturk resmi

25 Mayıs 1980 tarihinde dünyaya gelen oyuncu Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur.


Nilgün Türksever – Yargı Dizisi Laçin

Yekta’nın karısıdır. Oğlunun vefatından sonra deliye döner. Bu süreçte eşini de aldatır.

nilgun turksever resmi

30 Eylül 1977 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. “Hayat Sırları”, “Yasak Elma”, “Sadakatsiz” dizilerinde rol almıştır.


Başak Gümülcinelioğlu – Yargı Dizisi Neva

Pars’ın kardeşidir. Ilgaz’ın eski nişanlısı olan Neva hakim olarak çalışmaktadır.

basak gumulcinelioglu resmi

1991 yılında dünyaya gelen oyuncu son olarak “Sen Çal Kapımı” dizisinde Pırıl karakterine hayat vermiştir.


Pınar Çağlar Gençtürk – Yargı Dizisi Aylin

pinar caglar gencturk resmi

1982 yılında dünyaya gelen oyuncu “Muhteşem Yüzyıl”, “Yedi Kocalı Hürmüz”, “Siccin” adlı yapımlarda rol almıştır.


Onur Özaydın – Yargı Dizisi Osman

onur ozaydin resmi


Pınar Töre – Yargı Dizisi Özlem

Son olarak “Uyanış Büyük Selçuklu” dizisinde izlediğimiz güzel oyuncu Pınar Töre Yargı dizisinde Eren’in eski sevgilisi Özlem rolüne hayat vermektedir.

pinar tore resmi6 Kasım 1979 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. “Bizim Hikaye” dizisinde Esra rolüne hayat vermiş olan oyuncu “Elimi Bırakma” dizisinde Fatma karakterine hayat vermiştir.


Merve Ateş – Yargı Dizisi Tuğçe

merve ates resmi9 Şubat 2005 tarihinde dünyaya gelen oyuncu “Siccin” filmiyle hafızalara yer etmiştir. Yargı dizisinde ise Özlem’in kızı Tuğçe rolüne hayat vermektedir.


Özlem Çakar – Yargı Dizisi Makbule

Ilgaz’ın halasıdır. Annelerinin yokluğunda onlara annelik etmiştir.

ozlem cakar resmi1969 yılında Ankara’da dünyaya gelen usta oyuncu, son olarak Star Tv ekranlarında yayınlanmış olan “Sefirin Kızı” dizisinde rol almıştır. “Cennet Mahallesi” dizisinin Hanife’si olarak izlediğimiz oyuncu, “Ekmek Teknesi” dizisinde de rol almıştır.


Hakan Dinçkol – Yargı Dizisi Cüneyt

Neva’nın sevgilisidir. Kurnaz bir adam olan Cüneyt, her adımını Neva’ya anlatır.

hakan dinckol resmi

20 Aralık 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü mezunudur. Son olarak “Öğretmen” dizisinde Harun karakterine hayat vermiştir.


Beren Nur Karadiş – Yargı Dizisi Defne

beren nur karadis resmi


Zeynep Atılgan – Yargı Dizisi Parla

Aylin’in kızıdır. İnci ile dert ortağıdır.

zeynep atilgan resmi

2002 yılında dünyaya gelen oyuncu daha önce “Arka Sokaklar” dizisinde rol almıştır.


Cezmi Baskın – Yargı Dizisi Merdan

1949 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. LCC Language and Culture Center’da tiyatro eğitimi almıştır.cezmi baskin resmi

“Bizimkiler” dizisinde Ressam İbrikçi, rolüne hayat vermiş olan oyuncunun kariyerinde önemli yapımlardan bir tanesi de “Akasya Durağı “dizisidir.


Ayşenil Şamlıoğlu – Yargı Dizisi Şahver Hanım

Son olarak Star Tv ekranlarında yayınlanmış olan “Menajerimi Ara” dizisinde Peride rolüne hayat vermiştir.aysenil samlioglu resmi

1959 yılında İstanbul’da dünyaya gelen usta oyuncu, yazar olarak da tanınmaktadır. “Ferhunde Hanımlar” dizisiyle sektöre adım atmıştır. Yargı Şahver Yengi rolüyle kariyerine devam etmektedir.


Uğur Polat – Yargı Dizisi Yekta

Tilmen Hukuk’un başındaki isimdir. Tüm pis işleri kapatma becerisine sahip olan Yekta, oğlu Engin’i de kendi işlerinde kullanmaktadır. Çıkarcı, bencil ve kurnaz bir adam.ugur polat resmi

7 Ağustos 1956 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. “Anadolu Leoparı” ile adından söz ettiren oyuncu, “Ulan İstanbul” dizisinde Kandemir karakterine hayat vermiştir.


Esma Yeşim Gül – Yargı Zümrüt

Osman’ın eşini aldattığı kadındır. Osman’dan hamile kalınca işler iyice sarpa sarar.

esma yesim gul resmi26 yaşında olan oyuncu Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezundur. Daha önce “Yeşilçam” dizisinde Ceylan karakterine hayat vermiştir.


Duygu Serin (Yargı dizisi Göksu)

Eren Komiserin ekibinde çalışmaktadır. Adli inceleme konusunda oldukça iyidir. Niyazi’nin kurduğu tuzağa düşer ve mesleği konusunda zor anlar yaşar.

duygu serin resmiDaha önce yine Ay Yapım imzalı “Çukur” dizisinde Gülsüm rolüne hayat vermiştir. 23 Eylül 1987 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen oyuncu Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Yine aynı üniversitede yüksek lisans yapmıştır.


İlker Kalay (Yargı dizisi Niyazi)

İnceleme ekibinde yer alan Niyazi yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle paraya ihtiyaç duymuş ve bu nedenle Engin’i öldürmüştür. Suçu ortaya çıkmasın diye de her türlü oyunu oynamıştır.

ilker kalay resmiSon olarak 2009 yılında “Ramazan Güzeldir” adlı yapımda Ömer rolüne hayat vermiştir. 2005-2006 yıllarında dönemin meşhur dizisi “Hayat Bilgisi” dizisinde Şeref Ali rolüne hayat vermiştir. Yargı dizisi oyuncuları arasında yer almaktadır.


Yiğit Kalkavan (Yargı dizisi Rıdvan)

Pars’ın yanında çalışan katiptir. Saçlarına ayrı bir özen gösterir. Bu özeni nedeniyle de Pars’ın dilinden düşmez.yigit kalkavan resmi

Star Tv ekranlarında yayınlanmış olan “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde Bora karakterine hayat vermiş olan oyuncu son olarak “Menajerimi Ara” dizisinde Selim karakterine hayat vermiştir.

Yargı dizisi oyuncuları kadroya katılan yeni isimler ile renklenirken Yargı dizisi oyucuları konumuz da güncellenmektedir.

Yargı Son Bölüm Özeti

26.Bölüm Özeti: Ceylin kıyafetleri bir görüşte tanımıştır; kimliği belli olmayan ceset babasına aittir. Şimdiye kadar bir umut beklediği babasını bir daha göremeyecek olmak onu derinden sarsmıştır fakat bu kez yanında onu kucaklayan bir Ilgaz Kaya durmaktadır.

Zafer’in kaybı Erguvan ailesinde olduğu gibi Kaya ailesinde pek çok taşı yerinden oynatmıştır. Böylesi bir kaybın sarsıntıyla uğraşmaya çalışırken, tüm kozlar savaş davullarını vurmaya başlayan Yekta Tilmen’dedir ve onun bu konudaki manevraları merak edilmektedir.

Acısıyla baş etmeye çalışan Ceylin ve ev halkı için cinayeti aydınlatabilmek uğruna tüm herkes seferber olmuştur. Metanetle gerçeğin açığa çıkmasını bekleyen Ceylin için yardım hiç beklemediği bir yerden gelecektir.

Bir yanda kendi ailesinin üzerindeki ölü toprağını anlamlandırmaya çalışan Ilgaz, bir yandan da sevdiği kadının yası ile kahrolmaktadır. Hayatın onlara sunduğu ve pek çok hata ile örülü bu beklenmedik kayıp ikili için yeni bir dönemin kapısını aralayacaktır.”

Yargı dizisi oyuncuları hakkında hazırladığımız yazımızın son kısmında özet ile yazımızı sonlandırıyoruz. Umarız Yargı dizisi oyuncuları hakkında aradığınız tüm detayları bulmuşunuzdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu