Dizi Oyuncu Kadrosu

Zengin Kız Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Zengin Kız Oyuncuları ve karakterleri bu haberimiz de sizleri bekliyor… Fox TV ekranlarında 2022-2023 yılında yayın hayatına başlayacak olan zenginlik ile fakirlik arasında ki dengeyi farklı bir bakış açısı ile anlatacak olan, medyapım imzalı Zengin Kız dizisi Oyuncuları ve karakterleri belli oldu!

Zengin Kız Oyuncuları Kapak Resmi
Zengin Kız Oyuncuları Belli oldu

Med yapım imzalı dizi Fox TV ekranlarında yerini almaya hazırlanırken cast çalışmaları da şu sıralar son hız devam ediyor. Boş rol oyucusu geçtiğimiz günlerde belli ola dizinini de detayları yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Zengin Kız Oyuncuları

Alina Boz (Zengin Kız Zeynep)

14 Haziran 1998 yılında Moskova’da hayata gözlerini açmıştır. Annesi Rus olan güzle oyuncunun babası Bulgar Göçmeni Türk’tür. 7 yaşına kadar Rusya’da yaşayan Alina ailesi ile birlikte 7 yaşında İstanbul’a taşındı. Özel Gökjet Havacılık Lisesinden mezun olduktan sonra Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmıştır.

Alina Boz dizide Mila’nın yatılı bakıcısı Zeynep rolüne hayat verecek.

Zengin Kız Zeynep
Zengin Kız dizisi Zeynep

İlk defa kamera karşısına 2013 yılında ATV ekranlarında yayınlanan Cesur Hemşire isimli yapımda “Canan” karakterini canlandırması ile profesyonel oyunculuğa adım atmıştır. 2014 yılında Paramparça dizisinde canlandırdığı “Hazal Gürpınar” karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

20213 yılında başladığı profesyonel oyunculuk kariyerine şu ana kadar toplamda 6 TV projesinde yer almayı başarmıştır.

Alina Boz’un Yer Aldığı diziler;

  • 2021 Maraşlı (Mahur Türel)
  • 2018 Elimi Bırakma (Azra Güneş)
  • 2017 Vatanım Sensin (Prenses Anastasia)
  • 2017 Sevda’nın Bahçesi (Defne)
  • 2014 Paramparça (Hazal Gürpınar)
  • 2013 Cesur Hemşire (Canan)

Zengin Kız Zeynep karakteri ile izleyicilerin karşısında Fox TV ekranlarında çıkacak olan Alina Boz’un performansı sevenleri tarafından şimdiden merak edilmekte.

Tarık Emir Tekin (Zengin Kız Onur Köksal)

Zengin Kız Onur Köksal Resmi
Zengin Kız Onur

1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, Oxford Üniversitesi mezunudur. Blu Tv ekranlarında yayınlanmış olan “Çıplak” dizisiyle dizi sektörüne adım atan oyuncu “Rise Of Empires: Ottoman” adlı dizide de rol almıştır.

Tarık Emir Tekin Dizileri ve Filmleri

  • Çıplak – 2020
  • Rise of Empires: Ottoman – 2020
  • Sadakatsiz (Selçuk) – 2020 / 2021

Nazan Kesal (Zengin Kız Şahika – Neslihan’ın Annesi)

Zengin Kız Şahika
Zengin Kız Şahika Kimdir

28 Mart 1969 yılında dünyaya gelmiştir. 2022 yılı itibari ile 53 yaşındadır. Lisans eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

İlk defa kamera karşısına 1992 yılında beyaz perdede yayınlanan “Gölge Oyunu – Yavuz Turgul” filminde canlandığı “Sezen” karakteri ile profesyonel oyunculuğa adım atmıştır.

Hazal Filiz Küçükköse (Neslihan Köksal)

Hazal Filiz Küçükköse
Oyuncu Hazal Filiz Küçükköse

9 Şubat 1988 yılında dünyaya gelmiştir. Şu an 34 yaşında olan Haza aslen Mersinlidir. Lise eğitimini Ankara ilinde tamamlamıştır. Kırıkkale Üniversitesi Biyoloji 3 sınıfa kadar gelen Hazal, okulu burada bırakıp, Ankara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya bölümünü kazanmıştır. Mersinde özel oyunculuk eğitimleri de alan Hazal, ilk defa kamera karşısına 2009 yılında FOX TV ekranlarında yayınlanan “Deniz Yıldızı” dizisinde “Gözde” karakteri ile yıldız parlamıştır.

Baran Bölükbaşı (Yiğit – Zeynep’in Eski Sevgilisi)

baran bolukbasi resmi

1994 yılında dünyaya gelmiştir. Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Antalya Replik Sanat Okulları ve Cüneyt Sayıl Oyunculuk Atölyesi’nden oyunculuk eğitimi almıştır. İlk defa kamera karşısına 2017 yılında yayınlanan Adı Efsane dizisinde canlandırdığı karakterle başlamıştır.

Baran Bölükbaşı’nın Oynadığı Diziler

2022 – Son Nefesime Kadar (Emre)
2021 – Öğrenci Evi (Latif)
2019 – Vuslat (Fırat Çağlar)
2018 – Servet (Korkmaz)
2017 – Sevda’nın Bahçeşi (Tolga)
2017 – Adı Efsane (Fikret Yurdakul)

Tülin Ece (Ümit)

Tülin Ece Zengin Kız dizisinde Ümit karakterine hayat verecek.

Kadir Çermik (Zeynep’in Babası Samet)

Kadir Çermik bebek bakıcısı Zeynep’in babası olarak ekranlarda yerini alacak.

Zengin Kız Dizisinin Konusu

Zengin erkek ve fakir bir kızın hikayesini konu alacak. Bakıcı olan ve fakir olan Zeynep’in aşık olması ve sonrasında fakirliğinin yüzüne vurulması ile yaşadıkları ön planda olması bekleniyor.

Yoksulluk yerine zengin bir hayata talip olan dadı Zeynep, doğum gününde beklemediği bir yerden gelen büyük miktardaki para ile hayatı değişir.

Zengin Kız Künyesi

Yapım: Medyapım

Senarist: Deniz Akçay (İlk 3 Bölüm)

Kanal: Fox TV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu